Ukradł plecak, a w nim broń policjanta. Zatrzymano złodzieja

Chciał ukraść plecak, niechcący zagrabił też policyjną broń (fot. pixabay.co/zaccaria)

Po nocnej akcji poszukiwawczej policja odnalazła służbową broń utraconą przez jednego z policjantów. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w jednym z tramwajów, plecak z bronią zabrał 56-letni mężczyzna.

Zabrał dziecku zabawkowy pistolet. Z „bronią” napadł na sklep

Do 12 lat pozbawienia wolności grozić może 30-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez lubińskich policjantów. Zatrzymany zagroził sprzedawczyni...

zobacz więcej

Funkcjonariusz z oddziału prewencji poznańskiej policji jechał w piątek ok. godz. 19 do pracy na nocną służbę. Po wyjściu z tramwaju zorientował się, że nie ma przy sobie plecaka, w którym przewoził broń. W wyniku tego w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu został wszczęty alarm i rozpoczęła się akcja poszukiwawcza.

W sobotę rano rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że broń udało się odnaleźć.

Jak tłumaczył, tuż przed północą w mieszkaniu przy ul. Małeckiego funkcjonariusze zatrzymali 56-latka, który zabrał plecak. „Mężczyzna był w swoim mieszkaniu, a plecak w obawie przed tym co zrobił, wystawił na klatkę schodową” – dodał Borowiak.

źródło:

Zobacz więcej