Anders Breivik już nie jest Breivikiem. Zmienił imię i nazwisko

Fjotolf Hansen czyli dawny Anders Behring Breivik (fot. PAP/ EPA/LISE AASERUD)

Odsiadujący wyrok w Norwegii masowy morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko i widnieje obecnie w aktach stanu cywilnego jako Fjotolf Hansen – poinformował w piątek jego adwokat Oeystein Storrvik.

Narzekał na jedzenie i plastikowe sztućce. Sąd nie rozpatrzy odwołania Breivika

Norweski Sąd Najwyższy odmówił w czwartek rozpatrzenia odwołania masowego mordercy Andersa Behringa Breivika od wcześniejszego orzeczenia sądu...

zobacz więcej

W ten sposób potwierdził informację podaną wcześniej przez dziennik „Verdens Gang”. Adwokat odmówił odpowiedzi na pytanie o powody decyzji swojego klienta.

Hansen to bardzo popularne w Norwegii nazwisko, natomiast Fjotolf to imię niezwykle rzadkie, jeśli nie nieznane – informuje AFP.

Zabił 77 osób

38-letni obecnie antymuzułmański skrajnie prawicowy ekstremista Breivik zabił w lipcu 2011 roku 77 osób, dokonując w ten sposób największego w Norwegii w czasach pokojowych masowego morderstwa. Najpierw zdetonował samochód pułapkę w rządowej dzielnicy Oslo, co pociągnęło za sobą osiem ofiar śmiertelnych, a następnie na młodzieżowej imprezie rządzącej wówczas Partii Pracy zastrzelił 69 osób.

Za swe czyny został skazany na najwyższy wymiar kary w Norwegii, czyli 21 lat pozbawienia wolności z możliwością jej przedłużania, jeśli dalej będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa.

źródło:

Zobacz więcej