Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Wszystko kwitnie, Świnoujście się rozwija”. Pierwsza dostawa LNG

– To potężna inwestycja, ważna dla Polski, a dla regionu niesamowita. Wszystko kwitnie, jak podatki zostają w Świnoujściu; miasto się rozwija – stwierdził w programie „Gość poranka” senator niezrzeszony Grzegorz Napieralski. Dziś terminal w Świnoujściu przyjmie pierwszą dostawę z amerykańskim LNG.

Kolejna dostawa LNG przypłynie do Świnoujścia w lipcu

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przyjmie kolejną dostawę gazu skroplonego. Chodzi o dostawę „spotową”, czyli...

zobacz więcej

– Mamy takie miejsce, które możemy nazwać bezpieczeństwem energetycznym – mówił były kandydat na prezydenta Polski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

O godz. 14 odbędzie się uroczyste przejęcie pierwszej w historii dostawy gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Gazowiec Clean Ocean dostarczył surowiec od Cheniere Energy dla PGNiG.

Premier RP, politycy i przedstawiciele spółek państwowych, a także dziennikarze, zbiorą się na terenie terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, by powitać metanowiec, który przypłynął z terminala Sabine Pass w amerykańskiej Luizjanie. Stanął on na redzie terminalu juz 7 czerwca.

źródło:
Zobacz więcej