Służby w Amber Gold? „Wskażę świadka, który ma wiele do powiedzenia”

– Nie wyobrażam sobie, żeby móc funkcjonować jako przewoźnik lotniczy bez zażyłości ze służbami specjalnymi – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. Członek komisji śledczej ds. Amber Gold stwierdził, że ma przygotowany wniosek w sprawie informacji byłych funkcjonariuszy służb na temat inwestycji w Amber Gold.

Były prezes OLT Express Poland: Marcin P. był osobą specyficzną

– Marcin P. – właściciel i twórca Amber Gold – był osobą specyficzną, która wykazywała objawy autyzmu. Rozmowa z nim zawsze była bardzo krótka....

zobacz więcej

– W środę wskażę świadka, który będzie miał wiele do powiedzenia w tej sprawie. Powinien stanąć przed komisją śledczą – powiedział Zembaczyński.

Poseł Nowoczesnej zapewnił, że przedstawi komisji śledczej wniosek w sprawie informacji byłych funkcjonariuszy służb na temat inwestycji w Amber Gold. – Świadczą one, że służby o tym mówiły. To trzeba zbadać – dodał.

Zembaczyński uznał, że nie wyobraża sobie, aby przewoźnik lotniczy miał funkcjonować „bez zażyłości ze służbami specjalnymi”.

Ludzie bez środków inwestowali w Amber Gold? Komisja śledcza na tropie przekrętu

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała, że wniesie do CBA o przesłanie dokumentów dotyczących osób, które były bezrobotne, nie miały...

zobacz więcej

Bezrobotni inwestowali w Amber Gold?

Jak mówił poseł, z zebranych informacji wynika, że udziały w Amber Gold kupowali ludzie, którzy nie mieli pracy, ani środków na inwestycje. – Osoby te w swoich PIT-ach nie wykazywały, że operowały setkami tysięcy złotych – powiedział Zembaczyński.

Komisja zdecydowała we wtorek, że wniesie do CBA o przesłanie dokumentów dotyczących osób, które były bezrobotne, nie miały pieniędzy, ale lokowały środki w piramidzie finansowej. – Gdy piramida rosła, można było korzystać z pieniędzy nowych wpłacających i uzyskać obiecany kilkunastoprocentowy zysk – dodał Zembaczyński.źródło:
Zobacz więcej