Martwe foki nad Bałtykiem. Są znajdowane wzdłuż całego wybrzeża

Nie wiadomo, jaka jest przyczyna smierci zwierząt (fot.flickr.com/einalem)

Na nadbałtyckich plażach znaleziono kilkanaście martwych fok. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna śmierci zwierząt. Zwłoki ssaków znajdowane są niemal wzdłuż całego wybrzeża. By wyjaśnić masowe padanie młodych osobników mają zostać przeprowadzone specjalistyczne badania.

„Foka pływa sobie po Odrze”. Zwierzę dopłynęło aż na Śląsk!

Mieszkańcy Dolnego Śląska przecierali oczy ze zdziwienia, gdy w Odrze zauważyli fokę. Zwierzę widywane jest w rzece, w okolicach Brzegu Dolnego....

zobacz więcej

Dotychczas nad polskim morzem znajdowano pojedyncze martwe osobniki. Jednak w ostatnich dniach liczba zgłoszeń na ten temat gwałtownie wzrosła.

– Tylko od pierwszego czerwca mieliśmy dziewięć takich przypadków – w rozmowie z Radiem Gdańsk informuje Paula Filipowska ze Stacji Morskiej w Helu.

Najwięcej martwych ssaków znaleziono na odcinku od Jastrzębiej Góry do Międzyzdrojów. Znalezione foki to głównie dobrze odżywione, młode osobniki. Naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, co jest przyczyną śmierci zwierząt.

W połowie czerwca planowane jest przetransportowanie ciał do ośrodka badawczego w Burzum w Niemczech. Specjalistyczne badania mają pomóc ustalić, jaka jest przyczyna śmierci zwierząt.

banner

źródło:
Zobacz więcej