Radni chcą festiwalu w Opolu. „Apelujemy o niezwłoczne podjęcie rozmów”

Rada Miasta Opola wystosowała apel do prezesa TVP Jacka Kurskiego i do prezydenta miasta – Arkadiusza Wiśniewskiego o powrót do rozmów w sprawie organizacji w Opolu 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Nowy festiwal piosenki w Kielcach. TVP prowadzi rozmowy z magistratem

Stworzenie nowej, cyklicznej imprezy, która nie będzie konkurencją dla Opola, zapowiedzieli prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Kielc Wojciech...

zobacz więcej

„Festiwal to 50 lat tradycji, która wpisała się w polską kulturę (…), to niewątpliwie nasze dobro narodowe i najcenniejsza marka miasta” – argumentują samorządowcy.

„W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość Festiwalu i w obronie godności Miasta Opola, apelujemy do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Jacka Kurskiego i do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego o ponowne i niezwłoczne podjęcie rozmów na temat organizacji i transmisji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który powinien odbyć się w 2017 roku” – napisali radni w uchwale zgłoszonej podczas piątkowej sesji.

Wcześniej władze Opola wypowiedziały TVP umowę dotyczącą festiwalu, a prezes Kurski zapowiedział organizację imprezy w Kielcach.

źródło:
Zobacz więcej