Michał Tusk zostanie wezwany przez prokuraturę ws. Amber Gold? „Niewykluczone”

Michał Tusk z ojcem podczas wyborów prezydenckich w 2005 roku (fot. arch.PAP/Andrzej Wiktor)

Prokuratura Regionalna w Łodzi nie wyklucza przesłuchania Michała Tuska. Śledczy podjęli na nowo umorzone wątki ws. Amber Gold – informuje „Polska The Times”.

Tusk w cieniu Tuska. Kim jest Michał, syn byłego premiera?

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała w środę o przesłuchaniu Michała Tuska, który był zatrudniony w liniach lotniczych OLT Express,...

zobacz więcej

– Prokuratorzy przystąpili do przesłuchiwania świadków w obydwu wątkach spraw, czyli w wątku ewentualnego współdziałania czy też uczestnictwa innych osób w funkcjonowaniu Amber Gold, jak również w wątku dotyczącym spółek lotniczych – powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu” prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Czy śledczy planują przesłuchać w sprawie Michała Tuska? – Tego nie możemy wykluczyć – zastrzega prokurator Krzysztof Bukowiecki.

Prokuratura Regionalna w Łodzi nie wszczęła w sprawie Amber Gold nowego śledztwa. To wątki podjęte na nowo, po wcześniejszym ich umorzeniu. W toku prac śledczych z Prokuratury Regionalnej w Łodzi przeanalizowane zostały również materiały pod kątem „zlecenia opinii biegłego z zakresu finansów, dotyczących przelewów środków wychodzących ze spółek lotniczych”.

– Przygotowywane są także wnioski o pomoc prawną, głównie dotyczącą działalności spółki OLT Germany – powiedział prokurator Krzysztof Bukowiecki. Niezależnie od prac prokuratorów z Prokuratury Regionalnej w Łodzi, w gdańskim sądzie toczy się proces Katarzyny i Marcina P., oskarżonych ws. afery Amber Gold.

źródło:
Zobacz więcej