Z pogrzebu w Łodzi na imieniny do Torunia

Dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Tuż po pogrzebie Marka Rosiaka, zastrzelonego w Łodzi pracownika biura Prawa i Sprawiedliwości, czołowi działacze partii wyruszyli do Torunia. Gościli na imieninach dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka – dowiedział się serwis tvp.info.

Imieniny o. Rydzyka odbywają się co roku w kompleksie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tym razem rozpoczęły się o godz. 18.00 mszą świętą. Koncelebrował ją sam solenizant. – Potem miał miejsce program artystyczny w wykonaniu studentów toruńskiej uczelni, a następnie poczęstunek dla gości – relacjonuje jeden z uczestników imprezy. – Wśród podarków dla solenizanta dominowały kwiaty – dodaje.

Jak co roku, w imieninach uczestniczyła śmietanka Prawa i Sprawiedliwości. Tradycyjnie nie było Jarosława Kaczyńskiego. Pojawili się za to m.in. europoseł Jacek Kurski, szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak, przewodniczący komitetu wykonawczego Joachim Brudziński oraz była spikerka Radia Maryja Anna Sobecka. – Niektórzy politycy PiS opuścili przyjęcie dopiero przed północą – dodaje uczestnik imprezy.

Problem w tym, że tego samego dnia w Łodzi miał miejsce pogrzeb Marka Rosiaka, pracownika biura PiS, zastrzelonego w ubiegłym tygodniu przez uzbrojonego napastnika. Większość posłów przyjechało do Torunia prosto z Łodzi.

Posłowie PiS, z którymi rozmawiał dziennikarz tvp.info, nie widzą jednak nic złego w tym, że z cmentarza trafili na imieniny. – Złożyłem ojcu dyrektorowi życzenia, tak jak innym Tadeuszom. Nie można tego w żadnym wypadku nazwać bawieniem się – zaznacza Mariusz Błaszczak.

Inny z polityków PiS zauważa jednak, że z powodu pogrzebu w Łodzi reprezentacja posłów PiS na imieninach była mniejsza niż zwykle. Zabrakło przykładowo sympatyzujących z dyrektorem Radia Maryja Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Girzyńskiego i Arkadiusza Mularczyka. Niektórzy posłowie PiS wysłali na imieniny reprezentację w postaci szefów swoich biur poselskich.

Zobacz więcej