RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Rząd PO kłamał z premedytacją w sprawie działań po katastrofie smoleńskiej”

Najnowsze

Popularne

– Być może politycy PO wykazali się naiwnością polityczną, ale to nie zwalnia ich z odpowiedzialności za kłamstwa, które później przekazywali. Twierdzili, że miejsce katastrofy jest przekopane, a wiadomo było, że to nieprawda. To były kłamstwa z premedytacją – tak wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk komentował w „Czterech stronach” w TVP Info informacje o odnalezieniu w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego fragmentów ciał aż siedmiu innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Ekshumacje smoleńskie. Szczątki pięciu ofiar w trumnie generała wojsk specjalnych

Gen. Włodzimierz Potasiński był w chwili katastrofy smoleńskiej dowódcą wojsk specjalnych. W jego trumnie śledczy odnaleźli szczątki jeszcze...

zobacz więcej

Po ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego w jego trumnie odnaleziono szczątki innych ofiar katastrofy smoleńskiej – ustalił dziennik „Fakt”. Potwierdziła to Prokuratura Krajowa oraz córka generała.

Była to kolejna sytuacja, gdy podczas ekshumacji ofiary katastrofy smoleńskiej śledczy odkryli w jej trumnie szczątki ciał innych osób. W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego śledczy odnaleźli szczątki jeszcze czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Zapłacą za naiwność?

Wiceszef MON nie ma wątpliwości, że szokujące odkrycie kładzie się cieniem na działania rządu PO-PSL po 10 kwietnia 2010 r. – W 2010 r. to państwo zawiodło. To barbarzyństwo i dowód zaniedbań ówczesnego rządu, który oddał śledztwo w ręce Rosjan. Nie ma bardziej dobitnego dowodu na kłamstwa rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz – mówił Dworczyk.

Pytany, czy polscy politycy mogli za bardzo zaufać Rosjanom, Dworczyk odparł: – Być może politycy PO wykazali się naiwnością polityczną, ale to nie zwalnia ich z odpowiedzialności za kłamstwa, które później przekazywali. Twierdzili, że miejsce katastrofy jest przekopane, a wiadomo było, że to nieprawda. To były kłamstwa z premedytacją. Tak samo było z haniebnym postępowaniem rządu PO, który nie pozwolił rodzinom otworzyć trumien. Mam nadzieję, że śledztwo te wszystkie sprawy rozstrzygnie i osoby winne zaniedbań poniosą konsekwencje.

Polscy żołnierze w Afganistanie pomogli odbić zakładników z rąk talibów

Polscy żołnierze odbili zakładników w Afganistanie – dowiedzieli się dziennikarze TVP Info. Była to grupa afgańskich cywili, przetrzymywanych przez...

zobacz więcej

Nocna akcja

Michał Dworczyk zdradził także więcej szczegółów dotyczących wspólnej akcji polskich wojsk specjalnych i szkolonych przez nich afgańskich komandosów. W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale Polaków uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez Talibów: sześciu żołnierzy i policjantów oraz pięciu cywilów.

Wiceszef MON ujawnił, że operacja przebiegła w nocy i zajęła kilka godzin. – Wszystko było przeprowadzone wyjątkowo sprawnie. Służba Kontrwywiadu Wojskowego przeprowadziła wcześniej rozpoznanie. Operacja była dobrze skoordynowana. W akcji wykorzystano śmigłowce i wparcie lotnicze. Tak się bardzo ładnie złożyło, że w poniedziałek mieliśmy dzień weterana misji zagranicznych – mówił.


Obejrzyj cały program „4 strony”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej