RAPORT

Wojna na Ukrainie

Znany golfista aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

Tiger Woods w 2009 roku spowodował wypadek pod wpływem alkoholu (fot. Reuters/Orlando Ramirez-USA TODAY Sports)
Tiger Woods w 2009 roku spowodował wypadek pod wpływem alkoholu (fot. Reuters/Orlando Ramirez-USA TODAY Sports)

Tiger Woods co jakiś czas trafia na pierwsze strony gazet, ale nie za sprawą swoich sukcesów w golfie, tylko z powodu skandali. Tym razem jechał na „podwójnym gazie”.

Jak roztrwonić setki milionów dolarów? Bankructwa to nieodłączny element sportu

Niektórzy potrafili przepuścić majątek nawet szybciej niż go zdobyli. Rekordzistą jest Mike Tyson, który roztrwonił 400 mln dolarów. Miał też całe...

zobacz więcej

Kilka lat temu o golfiście było głośno, gdy na jaw wyszła seks-afera z jego udziałem. Stracił setki milionów dolarów, ponieważ okazało się, że jest uzależnionym od seksu furiatem. Woods przyznał wówczas, że regularnie zdradzał żonę, a po ślubie spał z ponad setką kobiet. Wśród nich były nastoletnie sąsiadki oraz gwiazdy porno.

Chcąc ratować swój wizerunek, zdecydował się na terapię w ośrodku odwykowym. Mimo to stracił sympatię milionów fanów, a także reklamodawców i sponsorów. Żonie, która postanowiła się z nim rozstać, musiał oddać sto milionów dolarów.

Poddano go rutynowej kontroli

Okazuje się, że kolejną słabością sportowca jest alkohol. We wtorek około trzeciej nad ranem czasu amerykańskiego sportowiec został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w miasteczku Jupiter na Florydzie, nieopodal baru, którego Woods jest właścicielem. BBC podaje, że golfistę poddano rutynowej kontroli.

W trakcie badania alkomatem okazało się, że jechał na „podwójnym gazie". Sportowiec został zatrzymany i przewieziony do aresztu, z którego wypuszczono go za kaucją około godziny 11.

Incydent ten znowu może mu zaszkodzić, zwłaszcza, że planował powrót do sportu po operacji kręgosłupa, którą przeszedł miesiąc temu. „Minął ponad miesiąc od operacji i trudno wyrazić, jak bardzo lepiej się czuję. To była natychmiastowa ulga, od lat nie czułem się tak dobrze”– cieszył się i zapowiadał nawet powrót do profesjonalnego grania.

To nie pierwszy raz gdy Woods wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. W 2009 roku spowodował wypadek, ale udało mu się wówczas uniknąć kary.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej