Zabił dwie osoby w pociągu. Policja ujęła nożownika

Policja zatrzymała mężczyznę, który ranił nożem w piątek trzech pasażerów pociągu w Portland – podały w sobotę służby stanu Oregon. Stanęli oni w obronie dwóch kobiet, które zaatakowano, bo „wyglądały jak muzułmanki”. Dwójka ugodzonych przez sprawcę nożem zmarła.

Pocięli „tulipankiem” twarze dwóch kobiet? Zatrzymano kolejną osobę

Policja zatrzymała drugą osobę ws. ataku na dwie młode kobiety w Katowicach, którym pocięto twarze stłuczoną butelką. Mężczyzna brał udział w bójce...

zobacz więcej

Do tragedii doszło na kilka godzin przed rozpoczęciem Ramadanu, w pociągu podmiejskim w Portland.

Atak w pociągu

Napastnik, 35-letni Jeremy Joseph Christian, wykrzykując hasła religijne, rzucił się w kierunku dwóch kobiet, które „wyglądały jak wyznawczynie islamu, gdyż nosiły hidżab”. Napaści próbowali zapobiec pasażerowie. Sprawca ranił śmiertelnie 53-letniego mężczyznę, który wykrwawił się na miejscu oraz 23-latka, który zmarł potem w szpitalu.

Trzeci ranny, 21-letni mężczyzna, przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tożsamość Jeremiego Josepha Christiana, już wcześniej karanego za napaść, udało się ustalić jeszcze w piątek, bezpośrednio po ataku.

Akt terroru?

Mimo że strona Christiana na Facebooku świadczy o jego wyraźnych przekonaniach rasistowskich i upodobaniu do skrajnych postaw, policja nie chce na obecnym etapie rozstrzygać, czy było to przestępstwo wynikające z nienawiści czy też akt terroru.

Christianowi postawiono zarzut podwójnego morderstwa. Sędzia nie przychylił się do wniosku o zwolnienie za kaucją. Pozostaje on od soboty w areszcie.

źródło:

Zobacz więcej