RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zajęło to 12 lat, ale się udało. Mark Zuckerberg z dyplomem Harvardu

Jeden z najbogatszych ludzi świata rzucił studia w 2005 roku (fot. PAP/EPA/LISA HORNAK)
Jeden z najbogatszych ludzi świata rzucił studia w 2005 roku (fot. PAP/EPA/LISA HORNAK)

Jego firma warta jest blisko 400 mld dolarów, a pomysł na biznes powstał właśnie na Harvardzie. Mark Zuckerberg studiów jednak nie ukończył. Teraz otrzymał dyplom w specjalnym trybie.

Zuckerberg u Franciszka rozmawiał o pomocy biednym

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji Marka Zuckerberga. Tematem rozmowy była pomoc biednym na świecie. Włoskie media podały też,...

zobacz więcej

Bill Gates rzucił studia na Harvardzie w 1975 roku, by tworzyć Microsoft z kolegą z liceum Paulem Allenem, który też nie doczekał trzeciego roku studiów. Michael Dell z Dell Computer nie dotrwał nawet do końca pierwszego roku na uniwersytecie w Austin. Jack Dorsey od Twittera najpierw zmieniał szkołę, a później całkiem z niej zrezygnował. Steve Jobs też rzucił studia.

W tym gronie znalazł się także Mark Zuckerberg. I tak jak w przypadku Gatesa, nobliwa uczelnia postanowiła przyznać mu tytuł w specjalnym trybie.
 

„Odkrycia Marka Zuckerberga dogłębnie zmieniło charakter zaangażowania społecznego na całym świecie. Niewiele wynalazków w dzisiejszych czasach jest w stanie rywalizować z Facebookiem, biorąc pod uwagę daleko idący wpływ na to, jak ludzie na całym świecie dzięki niemu oddziałują na siebie – w taki sposób rektor Uniwersytetu Harvarda prof. Drew Faust uzasadniała przyznanie tytułu wynalazcy Facebooka.

Zuckerberg został zaproszony do wygłoszenia specjalnej mowy do studentów, którzy kończą studia.

„Jestem zaszczycony mogąc być tu z wami, bo spójrzmy prawdzie w oczy, osiągnęliście coś, co mi nigdy się nie udało. Jeśli przebrnę przez tę przemowę, to będzie właściwie pierwsza rzecz jaką skończyłem na Harvardzie” – zaczął swoje przemówienie wynalazca Facebooka.

 

W marcu Zuckerberg nagrał filmik z Billem Gatesem, w który prosi go o wskazówki właśnie w konstruowaniu przemówienia. Choć ciekawszy niż samo nagranie jest komentarz, jaki zostawił twórca Microsoftu.

„Zawsze do usług, Mark. Powodzenia z przemówieniem. Mam nadzieję, że ten honorowy dyplom pomoże ci znaleźć pracę marzeń” – napisał Gates.
 


Co ciekawe, przemówienia Gatesa wysłuchał także Zuckerberg. Najbogatszy człowiek świata przemawiał podczas ceremonii wręczenia dyplomów, gdy studia kończyła żona Zuckerberga – Priscilla.

źródło:
Zobacz więcej