„Trump nie do końca ma rozeznanie w klimacie, który jest teraz w Europie”

– To Europa ma problem z emigrantami. Ameryka mimo wszystko jest trochę z boku tego problemu – powiedział w „Kwadransie politycznym” Marcin Kierwiński z PO.

Trump zaproszony do Polski. „Obiecał, że przyjedzie”

Podczas rozmowy w Brukseli prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta USA Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. Jak zaznaczył, zaproszenie...

zobacz więcej

Po spotkaniu Donalda Tuska i Donalda Trumpa na czwartkowym szczycie NATO szef RE mówił, że obaj zgodzili się m.in. w kwestii walki z terroryzmem. Prowadzący program dopytywał Marcina Kierwińskiego, czy jednak podejście obu przywódców do tego problemu nie jest różne, bo według Trumpa terroryzm związany jest z migracją.

– Prezydent USA nie do końca ma jednak rozeznanie w klimacie, który jest teraz w Europie. Nie chodzi o to, że nie wie, co się dzieje. To Europa ma problem z emigrantami. Ameryka mimo wszystko jest trochę z boku tego problemu – powiedział polityk PO i podkreślił, że perspektywa prezydenta USA jest zupełnie inna niż krajów europejskich.

Kierwiński przyznał, że nikt nie ma wątpliwości, że z terroryzmem trzeba walczyć wszystkimi dostępnymi sposobami. – Problemem globalnego terroryzmu jest Państwo Islamskie, nie migranci. Czyli twór, który posiada nieograniczone środki – dodał.

Podkreślił, że jest przeciwnikiem stawiania znaku równości pomiędzy terroryzmem a migrantami. – Nie sposób uznawać, że chęć pomocy przez niektóre kraje europejskie ludziom, którzy uciekają także przed Państwem Islamskim, to po cichu wspieranie terroryzmu, co zdawała się sugerować premier Szydło w ostatnim skandalicznym wystąpieniu w parlamencie – ocenił.źródło:
Zobacz więcej