RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szydło: Polska jest i będzie w UE, opozycja niech nie histeryzuje

Premier Beata Szydło podczas posiedzenia Sejmu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Premier Beata Szydło podczas posiedzenia Sejmu (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Polska jest i będzie w UE. Chcemy UE jednolitej, stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było - napisała w czwartek premier Beata Szydło na Twitterze.

Politycy PO i PSL skrytykowali w czwartek wystąpienie premier Beaty Szydło w środę w Sejmie. Według lidera PO Grzegorza Schetyny wystąpienie premier było „fatalne, antyeuropejskie” i zaszkodzi polskiemu wizerunkowi w świecie.

Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że premier Beata Szydło „wylała w parlamencie swoją frustrację”.

Z kolei posłowie PO Rafał Trzaskowi i Sławomir Nitras ocenili, że środowe wystąpienie premier w Sejmie, to budowanie polityki na strachu i uprzedzeniach i budzenie nastrojów antyeuropejskich. Ich zdaniem, słowa Szydło, to głośne rozpoczęcie procesu wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.


„Europo, powstań z kolan, bo będziesz codziennie opłakiwała swoje dzieci”

„Polska nie zgodzi się na żadne szantaże”

Premier zabrała w środę głos w sejmowej debacie nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. Podkreśliła m.in. że rząd nie zgadza się z „utopią niekontrolowanego otwarcia granic”. – Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym – oświadczyła szefowa rządu.

Szydło apelowała też do elit politycznych w Europie. – Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci – mówiła szefowa rządu.


Szydło: UE potrzebuje nowego traktatu; Polska chce być aktywna w procesie zmian

źródło:

Zobacz więcej