Kielce, Koszalin, Stalowa Wola... Decyzja, gdzie odbędzie się festiwal, lada dzień

W Kielcach odbywa się co roku m.in. Sabat Czarownic (fot.arch.PAP/Piotr Polak)

Gdy doszło do konfliktu z prezydentem Opola, Telewizja Polska postanowiła, że Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki zostanie przeniesiony. Prezes TVP Jacek Kurski informował, że od razu zgłosiło się kilka miast gotowych gościć uczestników imprezy. Które z nich zostanie wybrane?

Na giełdzie miast, które chciałyby gościć u siebie artystów oraz publiczność festiwalu najczęściej wymienia się Kielce. Za wyborem tego miasta ma przemawiać jego położenie - w centrum Polski. Kielce posiadają także obiekt, w którym można zorganizować dużą imprezę muzyczną: to Amfiteatr Kadzielnia, w którym co roku odbywa się m.in. seria koncertów pod hasłem Sabat Czarownic.

Wśród innych miast, które mogłyby gościć festiwal są także Koszalin oraz Stalowa Wola. W tym pierwszym organizowane są festiwale kabaretowe, w drugim festiwale muzyczne oraz taneczne.

„Muzyka nie jest pisowska ani platformerska, ale polska”

– Był cały ciąg zdarzeń, którego logiczną konsekwencją jest to co zrobił prezydent Opola dzisiaj. Jestem porażony, że w takim dniu kiedy opłakujemy...

zobacz więcej

W poniedziałek w programie „Gość Wiadomości” prezes TVP Jacek Kurski powiedział, że skoro 54. Festiwal Polskiej Piosenki nie może odbyć się w Opolu (władze miasta wypowiedziały Telewizji umowę), to zorganizowany zostanie w innej miejscowości, w terminie zbliżonym do pierwotnego.

Zapowiedział również, że Opole zostanie pozwane o odszkodowanie. Jak poinformował, natychmiast po rezygnacji Opola ze współpracy z Telewizją Polską kilka miast zainteresowało się goszczeniem festiwalu.

– W tym tygodniu ogłosimy, gdzie festiwal się odbędzie. Mamy już kilka zgłoszeń i jedno potwierdzenie pisemne – mówił.

źródło:
Zobacz więcej