RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ariana Grande zawiesza koncerty, także w Polsce. „Jest w histerii”

Najnowsze

Popularne

„Opłakujemy ofiary. Słowa nie potrafią opisać naszego żalu” – napisał w oświadczeniu menadżer Ariany Grande. Po poniedziałkowym koncercie artystki w Manchesterze doszło do eksplozji w wyniku której zginęły 22 osoby. Amerykańskie media podały, że piosenkarka zawiesiła trasę koncertową, w tym również majowy występ w łódzkiej Atlas Arena. Organizatorzy w Polsce twierdzą, że nie otrzymali od przedstawicieli artystki żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie.

„To przerażające, że giną młodzi ludzie, którzy idą na koncert”

– Tam zginęło 19 osób, a nie wiadomo jak ta skala będzie postępować – powiedziała w programie TVP Info „Gość poranka” Andżelika Możdżanowska z PSL....

zobacz więcej

Jak podał amerykański portal TMZ artystka zawiesiła swoją europejską i światową trasę koncertową. Grande miała odwiedzić Polskę na koncercie w Łodzi 31 maja i 1 czerwca. Według TMZ wokalistka jest w „histerii” po poniedziałkowej eksplozji, do której doszło zaraz po jej koncercie.

Brytyjska policja potwierdziła we wtorek, że atak został przeprowadzony przez jedną osobę. Trwa śledztwo czy działała ona sama, czy była częścią większej grupy.

„Brak mi słów. Przepraszam wszystkich z głębi serca” – napisała na Twitterze Grande.

Czy Grande wystąpi w Łodzi?

– Nie mamy informacji od organizatorów o odwołaniu koncertu Ariany Grande w Polsce. Natychmiast byśmy o tym wiedzieli. Na obecną chwilę koncerty mają się odbyć – powiedział TVP Info Krzysztof Maciaszczyk, prezes Atlas Arena w Łodzi. To tam na 31 maja i 1 czerwca zaplanowano koncerty artystki. Maciaszczyk zaznaczył, że jeżeli do występów rzeczywiście miałoby nie dojść, wówczas zapewne zostaną one przełożone na inny termin.
ZOBACZ JAK RELACJONOWALIŚMY ZAMACH W MANCHESTERZE
Bilety na koncert Grande zostały praktycznie wyprzedane. – Sprzedano ponad 25 tys. biletów – powiedział Maciaszczyk. Występ w Polsce ma być pierwszym w dotychczasowej karierze wokalistki.

Świadek zamachu: wszyscy byli spanikowani, płakali

– Usłyszeliśmy naprawdę głośny wybuch. Po chwili pojawił się dym. Cofnęliśmy się. Wtedy wszyscy wpadli w panikę – opowiada młoda dziewczyna, która...

zobacz więcej

Gwiazda muzyki pop

Artyści z całego świata łączą się w bólu z wokalistką. „Modlę się za wszystkich, którzy byli na koncercie” – napisała Katy Perry, „Serce mi pęka za ofiary i rodziny tej tragedii, której sens trudno zrozumieć” – dodał aktor Jared Leto.

Ariana Grande rozpoczęła karierę w show-biznesie będąc piętnastolatką, gdy dostała rolę w musicalu pt. „13” na Broadwayu (nie licząc występu w wieku ośmiu lat, gdy zaśpiewała hymn narodowy USA na stadionie we Florydzie przed meczem hokejowym). W 2010 r. zagrała w serialu młodzieżowym „Victorious” emitowanym na kanale Nickelodeon. Grande zrobiła na producentach olbrzymie wrażenie. Postanowili stworzyć dla niej własny program pt. „Sam and Cat” i obsadzić ją w głównej roli.

W 2013 r. rozpoczęła karierę muzyczną debiutanckim albumem „Yours Truly”, który zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy najczęściej kupowanych płyt według magazynu Billboard. W 2015 r. wydała kolejną płytę zatytułowaną „My Everything”, z której pochodzi hit „Problem”. Utwór miał na YouTube prawie pół miliarda odsłon. Wokalistka w 2016 r. została ogłoszona najlepszą artystką na gali American Music Awards.

teraz odtwarzane
Światowe gwiazdy o zamachu w Manchester

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej