1 nowa wiadomość

Zamach w Manchesterze. Policja i służby znają tożsamość sprawcy

Do silnej eksplozji doszło w poniedziałek wieczorem w hali Manchester Arena po koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Brytyjska policja poinformowała, że zginęły 22 osoby, w tym dzieci. Mowa jest też o 59 osobach rannych. Ataku dokonał jeden zamachowiec, który zdetonował ładunek. Napastnik zginął w wybuchu. Nie ma informacji, aby wśród ofiar byli Polacy.

Ustalono, że zamachowiec-samobójca miał ze sobą „prowizoryczny ładunek”, który zdetonował po koncercie. – Na tym etapie śledztwa wiemy, że był to jeden człowiek. Ustalamy jednak, czy był częścią większej grupy czy działał na własną rękę – poinformowano podczas konferencji policji w Manchesterze.

Policja zaapelowała do mieszkańców Manchesteru o unikanie okolic hali widowiskowo-sportowej, gdzie doszło do eksplozji.
Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
15:07 23.05.2017
Prezydent Andrzej Duda złożył wpis do księgi kondolencyjnej wystawionej w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie. Wcześniej prezydent wystosował depeszę kondolencyjną do królowej Elżbiety II.

„Wasza Królewska Mość, proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Manchester Arena, wśród którego niewinnych ofiar są również dzieci” – napisano w depeszy. „Zarówno ja, jak i moi Rodacy, jesteśmy wstrząśnięci tą wiadomością. Ten akt przemocy budzi w nas wszystkich jednoznaczny sprzeciw oraz rodzi poczucie solidarności z poszkodowanymi i ich bliskimi. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym pragnę zapewnić, że w tych bolesnych chwilach łączymy się z Brytyjczykami naszymi myślami i modlitwą” – podkreślono.

„Terroryzm jest śmiertelnym wyzwaniem rzuconym naszej cywilizacji. Musimy razem stanąć w obronie europejskich wartości – wolności i bezpieczeństwa naszych obywateli. Do tego niezbędna jest polityczna odpowiedzialność, determinacja i odwaga. Ufam, że jej nie zabraknie i wspólnie odeprzemy falę terroryzmu, który jest źródłem jednego z najpoważniejszych kryzysów, jaki dotyka dziś nasz świat” – wyraził nadzieję prezydent Duda.
15:02 23.05.2017
Papież Franciszek jest „głęboko zasmucony” z powodu „barbarzyńskiego ataku” terrorystycznego w Manchesterze – napisał w depeszy kondolencyjnej wystosowanej w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin. W liście podkreślono, że Ojciec Święty „wyraża płynącą z serca solidarność ze wszystkimi, którzy zostali dotknięci przez ten bezsensowny atak przemocy”.

Sekretarz stanu dodał, że Franciszek modli się za ekipy niosące pomoc i zapewnia swą modlitewną bliskość z rannymi i ofiarami. „Pamiętając szczególnie o dzieciach i młodych ludziach, którzy stracili życie i opłakujących ich rodzinach, papież Franciszek prosi o Boże błogosławieństwo pokoju, wyzdrowienia i siły dla narodu” – dodał kardynał Parolin.
14:19 23.05.2017
Państwo Islamskie (IS) przyznało się do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, zamachu bombowego. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak.
14:13 23.05.2017
Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Manchesterze – informuje agencja AFP.
13:31 23.05.2017
Centrum handlowe Arndale w Manchesterze zostało ewakuowane, ale po pewnym czasie otwarto je dla klientów; świadkowie mówili o „głośnym wybuchu” – informuje Reuters. Policja bada incydent.
12:50 23.05.2017
12:49 23.05.2017
Operacja policji w centrum handlowym Manchester Arndale Centre. Według doniesień, na terenie centrum aresztowany został mężczyzna – takie wiadomości przekazała stacja BBC. Wcześniej obiekt został ewakuowany. Świadkowie, na których powołuje się Reuters, mówią o „głośnym huku”.
12:31 23.05.2017
Organizacja zrzeszająca brytyjskich muzułmanów, Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii, potępiła zamach w Manchesterze.

– Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami i ich rodzinami – zaznaczył w wydanym oświadczeniu sekretarz generalny organizacji Harun Khan.
12:29 23.05.2017
Anglikański biskup Manchesteru David Walker powiedział, odnosząc się do zamachu w tym mieście, że „wina za wydarzenia ubiegłej nocy należy tylko i wyłącznie do sprawców, nie wykracza poza nich”.

– Nie możemy pozwolić, by terroryści dyktowali nam, jak żyć – zaznaczył bp Walker w wywiadzie dla BBC Radio 4, dodając, że liderzy religijni w mieście byli „zjednoczeni w żałobie”.
12:26 23.05.2017
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May oświadczyła, że „policja i służby znają tożsamość sprawcy zamachu, ale nie mogą jej ujawnić na tym etapie śledztwa”.
12:05 23.05.2017
Zamach w Manchesterze może wpłynąć na dyskusję na rozpoczynającym się pojutrze szczycie NATO – tak mówią w rozmowie z Polskim Radiem dyplomaci w kwaterze głównej. Urzędnicy z unijnych instytucji również uważają, że ten atak sprowokuje debatę we Wspólnocie o ściślejszej współpracy krajów członkowskich.
12:02 23.05.2017
Francuski minister spraw wewnętrznych kontaktuje się z organizatorami imprez kulturalnych, aby zapewnić środki bezpieczeństwa po ataku w Manchesterze.
12:01 23.05.2017
– Kontrola bezpieczeństwa była prawie żadna, raczej zerowa. W ogóle nie przechodziliśmy przez bramki. Jedyne co ich interesowało to to, czy nie mamy własnej wody. Toreb praktycznie w ogóle nie kontrolowali ani do nich nie zaglądali. Pozwolili nam wejść do środka bez jakiegokolwiek sprawdzenia, czy czegoś ze sobą nie mamy – powiedziała Czeszka Nikola Trochtova, świadek zamachu.
12:01 23.05.2017
Irańskie ministerstwo spraw zagranicznych potępiło zamach bombowy w Manchesterze. W wydanym oświadczeniu MSZ Iranu napisało, że „terroryzm można wykorzenić tylko dzięki kompleksowym działaniom i unikaniu podwójnych standardów”.
11:59 23.05.2017
Prezydent USA złożył kondolencje rodzinom ofiar ataku. Po rozmowach z prezydentem Palestyny Mahmoudem Abbasem w Betlejem, Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone „wyrażają całkowitą solidarność z Brytyjczykami”. – Tak wiele młodych, pięknych niewinnych ludzi, cieszących się życiem, zostało zamordowanych przez diabelskich naiwniaków. Nie nazwę ich potworami, bo oni cieszyliby się z takiego określenia, uważaliby, że jest wspaniałe. Od teraz będę ich nazywał naiwniakami, bo takimi właśnie są. Jest ich więcej, ale wszyscy są naiwniakami. Pamiętajcie o tym – powiedział.
11:57 23.05.2017
Francja składa wyrazy współczucia Brytyjczykom po ataku w Manchesterze. Prezydent Emmanuel Macron wyraził – jak to ujął – „swoje przerażenie” na wiadomość o tym co się wydarzyło i dodał, że władze francuskie wraz z rządem brytyjskim będą wspólnie walczyły z terroryzmem.
11:56 23.05.2017
Ci, którzy chcą zniszczyć nasz styl życia, nie doceniają naszej siły, a takie tchórzliwe ataki wzmocnią tylko nasze zaangażowanie we wspólne działania, by pokonać sprawców - napisał szef KE Jean-Claude Juncker w związku z zamachem w Manchesterze.
11:29 23.05.2017
Premier Izraela Benjamin Netanjahu stanowczo potępił „straszliwy” zamach w Manchesterze. – Składam kondolencje rodzinom tych, którzy zostali zamordowani i życzę rannym szybkiego powrotu do zdrowia – oświadczył Netanjahu w komunikacie.
11:22 23.05.2017
Na Twitterze trwają poszukiwania zaginionych podczas koncertu osób. Przerażone rodziny publikują zdjęcia swoich dzieci, sióstr i braci. W Manchesterze uruchomiono specjalną linię telefoniczną dla osób poszukujących swoich bliskich.

Na Twitterze pod hasłem: #Manchestermissing oraz #MissingInManchester co kilka minut dodawane są nowe zdjęcia zaginionych osób. Większość z nich to dzieci i nastoletnia młodzież, z którymi rodzina nie może nawiązać kontaktu po tragicznych zdarzeniach w czasie koncertu Ariany Grande.
11:19 23.05.2017
– Kiedy premier Ewa Kopacz podejmowała zobowiązanie w sprawie relokacji uchodźców, Polska była w stanie bezpiecznie przyjąć do 7 tys. uchodźców – oświadczyła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Odnosząc się do zamachu w Manchesterze powiedziała, że czuje się w Polsce bezpiecznie.
11:18 23.05.2017
Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski złożył kondolencje po zamachu w Manchesterze. W liście do Jonathana Knotta, ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce, arcybiskup przekazał wyrazy współczucia wszystkim, których dotknęły te wydarzenia i zapewnił o duchowej bliskości z poszkodowanymi i ich rodzinami.
10:13 23.05.2017
Kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że zamach w Manchesterze tylko wzmacnia determinację Niemiec do wspólnej z Wielką Brytanią walki z „tymi, którzy planują i dokonują czyny świadczące o pogardzie dla ludzi”.

Merkel podkreśliła, że ze smutkiem i oburzeniem śledzi informacje nadchodzące z Manchesteru. – To niepojęte, że ktoś wykorzystał radosny koncert pop do spowodowania śmierci i ciężkiego okaleczenia tak wielu ludzi – napisała szefowa niemieckiego rządu.
10:01 23.05.2017
Brytyjska policja we wtorek otworzyła dworzec autobusowy Victoria Station w Londynie i pobliskie ulice, które wcześniej zostały zamknięte z powodu podejrzanego pakunku.

– Podejrzany pakunek z Victoria Coach Station, o którym informowano, został usunięty. Nie znaleziono w nim nic podejrzanego. Dziękujemy za cierpliwość – napisała londyńska policja na Twitterze.
09:46 23.05.2017
Kondolencja przekazał również prezydent RP Andrzej Duda.
09:31 23.05.2017
Minister Antoni Macierewicz wyraził ubolewanie z powodu wczorajszej eksplozji w Manchesterze. Zdaniem szefa MON wiele wskazuje na to, że mieliśmy do czynienia z zaplanowanym atakiem. Minister Macierewicz zastrzegł jednak, że jego opinia może ulec zmianie w miarę napływu nowych informacji i analiz. Gość Polskiego Radia 24 jest przekonany, że temat terroryzmu zostanie poruszony na rozpoczynającym się w czwartek szczycie NATO w Brukseli.
09:27 23.05.2017
– To straszne; znowu niewinni, przypadkowi ludzie zginęli bez sensu – powiedział wicepremier Piotr Gliński, komentując w radiowej Trójce zamachy w Manchesterze.

Przypomniał, że dwa lata temu był w Manchesterze na kongresie brytyjskiej partii konserwatywnej, podczas którego przemawiał ówczesny premier David Cameron. – Mówił, że popełniono straszne błędy, dopuszczono ten radykalizm islamski –  powiedział Gliński. Wicepremier ocenił, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze może mieć takie podłoże.
09:00 23.05.2017
Brytyjska policja zamknęła we wtorek rano dworzec autobusowy Victoria Station w Londynie i pobliskie ulice. Funkcjonariusze badają podejrzany pakunek w pobliżu dworca – podało BBC.

– Wśród zamkniętych ulic jest Buckingham Palace Road – powiedział rzecznik londyńskiej policji.

Do zamknięcia dworca doszło kilkanaście godzin po zamachu w Manchesterze, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dzieci.
08:55 23.05.2017
„Jestem zszokowany śmiertelnym wybuchem w Manchesterze. Łączę się myślami i modlitwą z ofiarami i rodzinami tych, którzy ucierpieli w zamachu” – napisał przewodniczący PE Antonio Tajani.
08:49 23.05.2017
Moskwa jest gotowa współpracować z Wielką Brytanią w śledztwie dotyczącym zamachu w Manchesterze. Rosyjskie służby mają zgodę władz na przekazanie do Londynu informacji mogących pomóc w ustaleniu organizatorów ataku.
08:10 23.05.2017
Zdaniem marszałka Sejmu „terroryzm zbiera krwawe żniwo”.
08:09 23.05.2017
Premier Beata Szydło zamach w Manchesterze określiła „bestialskim aktem przemocy”.
08:06 23.05.2017
Torysi i laburzyści zawieszają kampanie wyborczą

Po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze, w którym zginęły 22 osoby, Partia Konserwatywna i Partia Pracy postanowiły we wtorek zawiesić do odwołania swoje kampanie przed zaplanowanymi na 8 czerwca wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Lider opozycyjnych laburzystów Jeremy Corbyn oświadczył, że rozmawiał z premier Theresą May i ustalili, iż zawieszą kampanie.

Wcześniej takie kroki zapowiedzieli m.in. Liberalni Demokraci i Szkocka Partia Narodowa. – Jestem przerażony straszliwymi wydarzeniami w Manchesterze ostatniej nocy. Myślami jestem z rodzinami i przyjaciółmi tych, którzy zginęli lub zostali ranni – oświadczył Corbyn.
08:04 23.05.2017
– Do polskich władz nie dotarła dotąd żadna informacja, by w wybuchu w Manchesterze zginęli lub zostali poszkodowani Polacy – poinformował rzecznik rządu. Rafał Bochenek powiedział w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce, że ma nadzieję na wyjaśnienie okoliczności eksplozji w hali widowiskowej w Manchesterze.
07:08 23.05.2017
Nerwowa reakcja ludzi po wybuchu w Manchesterze. Duże zamieszanie, chaos, krzyki i niepewność.
07:01 23.05.2017
Polski konsulat w Manchesterze poinformował na swojej stronie internetowej, że „w chwili obecnej nie posiada informacji o tym, aby wśród poszkodowanych w incydencie w Manchester Arena znajdowały się osoby narodowości polskiej”.

Jednocześnie przekazano nr telefonu dyżurnego: +44 (0) 77 69 97 57 19 dla osób posiadających „jakiekolwiek informacje dotyczące obywateli polskich, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu" w Manchesterze”.
06:10 23.05.2017
Wokół Manchester Arena wciąż stacjonują liczne siły policyjne.

06:09 23.05.2017
Kolejna akcja w mediach społecznościowych: mieszkańcy Manchesteru apelują, aby oddawać krew dla rannych osób.

06:07 23.05.2017
W specjalnym oświadczeniu premier Australii Malcolm Turnbull wyraził solidarność z Brytyjczykami.
06:00 23.05.2017
– Byłam razem z mężem na stacji Victoria, gdy doszło do eksplozji. Wybiegliśmy stamtąd i zobaczyliśmy tysiące nastolatków, biegnących i krzyczących. Zawołałam, aby wszyscy biegli za mną i skierowałam ich do pobliskiego hotelu Holiday inn – relacjonowała Paula Robinson, która była świadkiem zdarzenia. Kobieta zamieściła na Twitterze swój numer telefonu z informacją, że są z nią dzieci z hali. – Telefon dzwonił cały czas – dodała.
05:56 23.05.2017
„Kanadyjczycy są zszokowani na wieść o przerażającym ataku w Manchesterze. Ofiary i ich bliscy są w naszych myślach” - napisał premier Kanady Justin Trudeau.

05:51 23.05.2017
Kolejne koncerty Ariany Grande stanęły pod znakiem zapytania. Amerykańska wokalistka w czwartek miała wystąpić w Londynie, w słynnej hali O2 Arena. Potem miała udać się do Belgii, Polski (koncert 31 maja w Łodzi) i Niemiec. Artystka promuje swój najnowszy album „Dangerous Woman”.

05:48 23.05.2017
Kolejne filmy, umieszczane w mediach społecznościowych, pokazują panikę, jaka wybuchła w hali Manchester Arena.

05:42 23.05.2017
Brytyjskie media przypominają, że od dwóch lat w Wielkiej Brytanii panuje drugi stopień zagrożenia terrorystycznego, według którego zagrożenie zamachem jest „poważne”. Wyżej jest już tylko pierwszy stopień, „krytyczny”, gdy zamach jest spodziewany w każdej chwili.

05:30 23.05.2017
– Siedziałem w salonie z kolegą, nagle usłyszeliśmy dwa wybuchy, nie wiedzieliśmy co to było, czy może przejechała śmieciarka. Wiedzieliśmy, że Grande śpiewała w arenie. Gdy wyjrzałem przez okno zobaczyłem pięć karetek pogotowia, zdałem sobie sprawę, że to coś poważnego – mówił jeden ze świadków eksplozji, który mieszka niedaleko hali w Manchesterze.
05:28 23.05.2017
Amerykańskie media informują, że ataku w Manchesterze dokonał zamachowiec-samobójca. Służby nie potwierdzają jednak tych informacji.

05:20 23.05.2017
Kondolencje rodzinom złożył Donald Tusk, szef Rady Europejskiej. „Moje serce jest tej nocy z Manchesterem” - napisał na Twitterze.

05:14 23.05.2017
Ogółem w akcji ratowniczej po eksplozji w Manchesterze brało udział 60 karetek - poinformowało Pogotowie Ratunkowe.
05:07 23.05.2017
W ostatnich latach Europa była miejscem krwawych ataków terrorystów. TVP Info przypomina te, które miały miejsce we Francji.
05:06 23.05.2017
Zwolennicy Państwa Islamskiego świętują w mediach społecznościowych po eksplozji w Manchesterze. Sama organizacja terrorystyczna nie przyznała się jeszcze do ataku.
04:58 23.05.2017
Głos zabrała sama Ariana Grande, której koncert odbył się w hali Manchester Arena. „Jestem zdruzgotana. Tak mi przykro, nie mogę znaleźć słów” - napisała na Twitterze.

04:50 23.05.2017
Piotr Pałka, publicysta Rebelya.pl, w TVP Info o działaniu służb antyterrorystycznych.
04:31 23.05.2017
Policja w Manchesterze uruchomiała specjalną infolinię dla osób, które obawiają się o zdrowie i życie najbliższych: (44) 0161 856 9400.

04:26 23.05.2017
W sieci pojawiają się filmy z momentu wybuchu.

04:22 23.05.2017
Kondolencje rodzinom ofiar złożyła pierwsza minister Szkocji i szefowa Szkockiej Partii Narodowej Nicola Sturgeon.

04:18 23.05.2017
Pogotowie ratunkowe w Manchesterze poinformowało, że do szpitali trafiło w sumie 59 osób poszkodowanych w eksplozji.

04:11 23.05.2017
Solidarność z ofiarami wyraziła też m.in. amerykańska piosenkarka Katy Perry. „Mam złamane serce na myśl, co dzieje się na świecie” - napisała.

04:06 23.05.2017
Na specjalnej konferencji policja potwierdziła, że zginęło 19 osób. Ranni przebywają w sześciu szpitalach. – Traktujemy to jako incydent terrorystyczny – powiedział przedstawiciel policji w Manchesterze Ian Hopkins.
04:02 23.05.2017
Kondolencje rodzinom ofiar złożył szef Partii Pracy Jeremy Corbyn. „Straszliwy incydent w Manchesterze. Moje myśli są z poszkodowanymi i naszymi świetnymi służbami”.

04:01 23.05.2017
03:58 23.05.2017
Na Downing Street odbędzie się we wtorek specjalne spotkanie sztabu kryzysowego COBRA, przedstawicieli służb i członków rządu z udziałem premier May. Początek o godz. 10.
03:51 23.05.2017
W centrum Manchesteru widać na ulicach policjantów z długą bronią.

03:50 23.05.2017
03:43 23.05.2017
„Daily Mail” zamieścił grafikę, która pokazuje dokładne miejsce eksplozji.

03:40 23.05.2017
Pojawiły się już pierwsze okładki wtorkowych brytyjskich gazet.

03:39 23.05.2017
Konsulat RP w Manchesterze poinformował, że „w chwili obecnej nie posiada informacji o tym, aby wśród poszkodowanych w incydencie w Manchester Arena znajdowały się osoby narodowości polskiej”.
03:37 23.05.2017
Policja poinformowała po kontrolowanej eksplozji w pobliżu hali, że podejrzany przedmiot okazał się być porzuconym elementem ubioru i nie stanowił zagrożenia.

03:35 23.05.2017
Reuters: premier Theresa May zdecydowała o zawieszeniu kampanii jej Partii Konserwatywnej przed wyborami parlamentarnymi, do których ma dojść 8 czerwca.
03:31 23.05.2017
Radio Manchester poinformowało, że dworzec Victoria Station będzie zamknięty przez cały wtorek. Pociągi metra mają tamtędy przejeżdżać bez zatrzymywania.
03:29 23.05.2017
O godz. 3.40 spodziewana jest konferencja prasowa policji w Manchesterze.
03:26 23.05.2017
Premier May: trwają prace, aby ustalić wszystkie szczegóły i okoliczności eksplozji w Manchesterze.
03:24 23.05.2017
Premier May: jestem myślami z rodzinami ofiar.
Policja zamknęła teren wokół hali (fot. PAP/EPA/NIGEL RODDIS)
03:19 23.05.2017
Brytyjska premier Theresa May poinformowała, że policja traktuje wydarzenia w Manchesterze jak zamach terrorystyczny.
03:16 23.05.2017
Burmistrz Manchesteru Andy Burnham wyraził wyrazy współczucia rodzinom ofiar. „Moje serce jest teraz z rodzinami, które straciły swoich bliskich” - napisał na Twitterze.

03:10 23.05.2017
Polska ambasada w Wielkiej Brytanii uruchomiła specjalny numer telefonu dla Polaków, których bliscy mogli być na koncercie. +44 (0) 203 078 9621

03:08 23.05.2017
– Słyszałem, jak artystka śpiewa ostatnią piosenkę. Kiedy skończyła, ludzie zaczęli wychodzić i wtedy nastąpił wybuch. To był ogłuszający huk i podmuch, który mnie przewrócił. Kiedy wstałem i rozejrzałem się dookoła, zobaczyłem leżących ludzi – opowiada jeden ze świadków Andy Howley, w rozmowie z BBC.
03:03 23.05.2017
Reuters zwraca uwagę, że jeśli potwierdziłyby się informacje, że w Manchesterze doszło do zamachu, byłby to najkrwawszy atak terrorystyczny w Wielkiej Brytanii od 2005 roku, gdy islamiści w kilku wybuchach zabili 52 osoby w Londynie.

02:52 23.05.2017
W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć zaginionych osób, które miały być na koncercie, a z którymi nie ma kontaktu.

02:48 23.05.2017
Reuters: według źródeł amerykańskich za eksplozją mógł stać zamachowiec-samobójca.
02:46 23.05.2017
Korespondentka TVP Info w Brukseli Dominika Cosić o zagrożeniu terrorystycznym w Europie.
02:44 23.05.2017
Mieszkańcy Manchesteru masowo oferują noclegi potrzebującym. Akcja nazywa się #RoomForManchester

02:42 23.05.2017
Władze hali Manchester Arena poinformowały, że podczas wychodzenia uczestników koncertu z obiektu doszło do incydentu, który miał miejsce przed halą. „Modlimy się za ofiary” - napisano.

02:38 23.05.2017
Policja informuje, że doszło do kontrolowanej eksplozji podejrzanego ładunku Ogrodach Katedralnych niedaleko stacji Victoria. W sumie w okolicach hali znaleziono dwa podejrzane pakunki.

02:34 23.05.2017
23-letnia amerykańska piosenkarka Ariana Grande ma 31 maja wystąpić na koncercie w Łodzi.
02:26 23.05.2017
Manchester Arena to największa kryty obiekt widowiskowo-sportowy w Europie. Została otwarta w 1995 roku i mieści 21 tys. widzów.

02:17 23.05.2017
Policja: wydarzenie traktowane jest jako akt terrorystyczny. Nie żyje 19 osób, około 50 zostało rannych.

02:12 23.05.2017
Rzecznik prasowy piosenkarki Ariany Grande poinformował, że artystce nic się nie stało.

02:11 23.05.2017
– Ludzie wszystko zostawili i uciekali. Na podłodze były kurtki i telefony – opowiadał BBC News 22-letni Robert Tempkin z Middlesbrough.

02:10 23.05.2017
– Już kierowałam się do wyjścia, gdy nastąpiła eksplozja, wszyscy zaczęli krzyczeć – powiedziała Reutersowi Catherine Macfarlane, jedna z uczestniczek koncertu. – To była wielka eksplozja - poczułam ten podmuch na klatce piersiowej. Wszyscy starali się wydostać z hali – dodała.
02:07 23.05.2017
BBC: co najmniej 10 ofiar eksplozji w hali Manchester Arena. Świadkowie mówili wcześniej, że widzieli 20-30 ciał leżących na ziemi.

02:03 23.05.2017
Nie jest na razie znana liczba zabitych i rannych.

02:01 23.05.2017
W hali Manchester Arena pracuje zespół saperów.

Zobacz więcej