RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowa posłanka PiS. Marta Kubiak zastąpi Krzysztofa Łapińskiego

Kubiak jest politologiem, ukończyła też podyplomowe studia  z zakresu służby zagranicznej (fot.Twitter)
Kubiak jest politologiem, ukończyła też podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej (fot.Twitter)

– W związku z wygaśnięciem mandatu posła Krzysztofa Łapińskiego, postanawiam o wstąpieniu na jego miejsce Marty Kubiak, kandydatki z tej samej listy, która w wyborach otrzymała kolejno największą liczbę głosów – postanowienie takiej treści pojawiło się dzisiaj w Monitorze Polskim.

Krzysztof Łapiński nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy

Krzysztof Łapiński potwierdził, że przyjął propozycję prezydenta i jest od kilku dni w trakcie przygotowania spraw związanych z zamknięciem biur...

zobacz więcej

Kubiak przejmie mandat poselski po pośle Krzysztofie Łapińskim, który 5 maja został rzecznikiem prezydenta i dyrektorem Biura Prasowego KPRP. Łapiński i Kubiak startowali z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr. 38 w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Wówczas do Sejmu weszło trzech kandydatów: Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński i Marcin Porzucek.

Sytuacja zmieniła się po tym, gdy Kraczkowski został wiceprezesem zarządu PKO BP (4 lipca 2016 roku) i musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. Na miejsce Kraczkowskiego w Sejmie pojawił się Grzegorz Piechowiak, który uzyskał 4. najlepszy wynik w okręgu.

Natomiast teraz, po zmianie w Kancelarii Prezydenta, gdy Łapiński złoży mandat poselski, następna w kolejce jest Marta Kubiak, która uzyskała w 2015 roku piąty wynik z PiS (uzyskała 4816 głosów). Marta Kubiak urodziła się 21 września 1985 roku w Pile (woj. wielkopolskie). Kubiak jest politologiem, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej.

źródło:
Zobacz więcej