RAPORT

Pogarda

„Wspieramy nie rząd, ale dobre rozwiązania”

Najnowsze

Popularne

– Powtórzyłbym ten sam gest, czyli podpisania z kandydatem Andrzejem Dudą porozumienia programowego. Jestem z tego porozumienia zadowolony, co nie znaczy, że wszystko z tego porozumienia w ciągu ostatnich dwóch lat wykonaliśmy – powiedział w programie „24 minuty” Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” pytany o to, czy jest zadowolony z prezydentury Andrzeja Dudy.

Duda zwrócił uwagę, że porozumienie, które podpisał z kandydatem Andrzejem Dudą, nie jest na miesiąc, czy rok, ale na całą kadencję prezydenta. – Najważniejsze aspekty tego porozumienia, czyli przywrócenie wieku emerytalnego sprzed reformy, którą wprowadziła PO, dokonało się i w tej chwili realizujemy to nasze porozumienie, czego najlepszym przykładem jest to, że 1,5 tygodnia temu wspólnie z panem prezydentem i minister Rafalską otworzyliśmy cykl kampanii „Godny wybór” – powiedział.

Dodał, że dziś ten godny wybór jest możliwy. – Chcę przypomnieć, że nie tylko czas, okres pracy, ale odprowadzenie składek i godne wynagrodzenie, da nam godną emeryturę – stwierdził. Jego zdaniem o tym politycy PO powinni pamiętać, bo to oni preferowali umowy śmieciowe. Pytany o to, czy ludzie „Solidarności” również są zadowoleni, stwierdził, że to co już zostało wprowadzone, czyli stawka minimalna w wysokości 13 złotych za godzinę i obniżenie wieku emerytalnego, to efekty półrocznej współpracy. – „Solidarność” wspiera nie rząd, ale dobre rozwiązania – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej