Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Euro dla wszystkich krajów Unii? Wyciekł protokół z tajnego spotkania

Wspólna waluta miałaby obowiązywać na terenie Wspólnoty najpóźniej do 2025 roku (fot. Max Pixel)

Komisja Europejska zamierza do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich krajach unijnych – informuje niemiecki dziennik „Frankfurter Algemeine Zeitung”. Gazeta dotarła protokołu z tajnego spotkania w Strasburgu, w którym wzięli udział przedstawiciele Komisji oraz kilku eurodeputowanych.

„Polska będzie zmuszana do wejścia do strefy euro i do niekorzystnych transakcji”

Po wyborach we Francji Polska będzie poddawana bardzo silnej presji dotyczącej przyjęcia euro, a także niekorzystnych dla nas transakcji, np....

zobacz więcej

Do spotkania miało dojść w ubiegłym tygodniu. „Celem Komisji Europejskiej jest wprowadzenie euro we wszystkich 27 krajach unijnych do 2025 roku” – napisał dziennik cytując raport z narady.

Komisarze nie wykluczyli również, że Parlament Europejski przejmie kontrolę nad budżetem strefy euro. Na spotkaniu rozmawiano także o przyszłych źródłach finansowania budżetu.

Niemiecki rząd oficjalnie odrzuca propozycje utworzenia europejskich funduszy, ale z ujawnionego raportu wynika, że podczas niedawnego spotkania przywódców Francji i Niemiec doszło do zbliżenia stanowisk Berlina i Paryża w tej kwestii.

źródło:
Zobacz więcej