RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Andrzej i Antoni Krauze odebrali Nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego

Andrzej Krauze – grafik, rysownik, i jego brat Antoni Krauze – reżyser między innymi „Czarnego Czwartku” i „Smoleńska” zostali uhonorowani nagrodą imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość odbyła się w sobotę, podczas VII Kongresu Polska Wielki Projekt w Warszawie.

Rymkiewicz z nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego. „To ukoronowanie moich wyróżnień”

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczył w sobotę nagrodę im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego poecie, dramaturgowi, eseiście Jarosławowi Markowi...

zobacz więcej

– Nagroda imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest przyznawana polskim twórcom uważanym powszechnie za wybitnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem w Polsce i na świecie, których dzieła przyczyniają się do lepszego zrozumienia tradycji i historii Polski, stanowiąc zarazem inspirację na przyszłość – mówił aktor Lech Łotocki, odczytując laudacje przygotowaną przez profesora Ryszarda Legutkę. Nagrody wręczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kongres Polska Wielki Projekt przyznaje honorową Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego co roku. Nad wyborem kandydata obraduje kapituła, powołana pod honorowym patronatem śp. Jadwigi Kaczyńskiej w 2010 r.

W poprzednich latach laureatami nagrody im. L. Kaczyńskiego byli m.in. poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz, kompozytorzy Wojciech Kilar i Michał Lorenc, reżyser Lech Majewski i rzeźbiarz i scenograf Jerzy Kalina, a także pisarz Marek Nowakowski.

W skład kapituły wchodzą: Andrzej Gwiazda, Joanna Wnuk-Nazarowa, Zuzanna Kurtyka, Bogusław Nizieński, Jan Olszewski, prof. Zdzisław Krasnodębski oraz laureaci z lat ubiegłych.

źródło:
Zobacz więcej