RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pasażer usiłował wtargnąć do kabiny pilotów. USA poderwały dwa myśliwce

Airbus A321 bez przeszkód doleciał na Hawaje (fot. Wiki/Eric Salard)
Airbus A321 bez przeszkód doleciał na Hawaje (fot. Wiki/Eric Salard)

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych poderwały dwa myśliwce F-22, by eskortowały samolot linii American Airlines lecący na Hawaje. Powodem była informacja o awanturze, którą wszczął na pokładzie jeden z pasażerów. Według lokalnych mediów obywatel Turcji próbował wtargnąć do kokpitu.

Zdzielił matkę wózkiem. Incydent na pokładzie samolotu

Poważny incydent na pokładzie samolotu linii American Airlines. Pracownik przewoźnika zabrał płaczącej kobiecie wózek dziecięcy i uderzył ją nim,...

zobacz więcej

Mężczyzna został obezwładniony przez załogę i pasażerów, a lecąca z Los Angeles maszyna wylądowała w piątek bezpiecznie w Honolulu. Nikomu nic się nie stało. Na pokładzie Airbusa A321 było 181 pasażerów i sześcioro członków załogi.

FBI poinformowało, że 25-letni Turek Anil Uskanil już wcześniej złamał zasady bezpieczeństwa na lotnisku w Los Angeles. Według lotniskowej policji kilka godzin przed incydentem Uskanil przeszedł przez drzwi prowadzące na płytę lotniska. Został zatrzymany, przesłuchany, a następnie zwolniony.

Pod wpływem alkoholu

Rzecznik policji Rob Pedregon powiedział, że Uskanil twierdził, iż zgubił się, gdyż był pod wpływem alkoholu. Wcześniej pomyślnie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa. Jako że poziom stężenia alkoholu we krwi mężczyzny nie było zbyt wysokie, został on wypuszczony.

Kilka godzin później Uskanil ponownie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i złapał samolot na Hawaje, w którym zaczął się awanturować. Z powodu incydentu Dowództwo Lotnictwa Pacyfiku poderwało dwa myśliwce F-22, by przechwyciły samolot. Władze przygotowują się do postawienia mężczyźnie zarzutów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej