Tysiące euro za włosy Beatlesów. Najdroższy był kosmyk McCartneya

aktualizacja: 10:35 wyślijdrukuj
fot
Zespół The Beatles (fot. pixabay.com/skeeze)

Na aukcji internetowej w Paryżu sprzedano kosmyki włosów legendarnej czwórki zespołu The Beatles. Ceny za poszczególne eksponaty mogą zaskakiwać.

Ostatecznie za cztery kosmyki, sprzedawane oddzielnie, zapłacono niemal 10 tys. euro – to czterokrotnie więcej niż wcześniejsze wyceny fachowców od tego typu aukcji.

Każdy kosmyk jest umieszczony w ramce, pod szkłem, obok zdjęcia muzyka, z którego głowy pochodzi i tabliczki, z wygrawerowanym na niej jego nazwiskiem. Włosy zostały obcięte dwunastego grudnia 1964 r., w trakcie kręcenia filmu noszącego tytuł taki sam jak piosenka legendarnej grupy z Liverpoolu – „A Hard Day’s Night”. Obcięte włosy zostały pieczołowicie zebrane przez fryzjera, który miał nadzieję, że potem je sprzeda fanom zespołu. Najdroższy kosmyk McCartneya

Najwięcej zapłacono za kosmyk Paula McCartneya – 2700 euro, a dalej George'a Harrisona i Ringo Starra za 2600 euro. Zaskoczeniem był fakt, iż włosy Johna Lennona nie tylko postaci charyzmatycznej, ale i wiodącej w zespole The Beatles sprzedano za zaledwie 1225 euro.

Dom aukcyjny jest zdania, że w ostatnich latach pamiątki w postaci kosmyków włosów cieszą się coraz większym powodzeniem. Za 4-milimetrowy kosmyk Napoleona zapłacono 2400 euro.

Wybrane dla Ciebie