Tysiące euro za włosy Beatlesów. Najdroższy był kosmyk McCartneya

Zespół The Beatles (fot. pixabay.com/skeeze)

Na aukcji internetowej w Paryżu sprzedano kosmyki włosów legendarnej czwórki zespołu The Beatles. Ceny za poszczególne eksponaty mogą zaskakiwać.

Ile The Beatles zarobili na pierwszych nagranych utworach? Pierwszy kontrakt na aukcji

Pierwszy kontrakt zespołu The Beatles na nagranie płyty został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku. Osiągnął cenę dziewięćdziesięciu trzech tysięcy...

zobacz więcej

Ostatecznie za cztery kosmyki, sprzedawane oddzielnie, zapłacono niemal 10 tys. euro – to czterokrotnie więcej niż wcześniejsze wyceny fachowców od tego typu aukcji.

Każdy kosmyk jest umieszczony w ramce, pod szkłem, obok zdjęcia muzyka, z którego głowy pochodzi i tabliczki, z wygrawerowanym na niej jego nazwiskiem. Włosy zostały obcięte dwunastego grudnia 1964 r., w trakcie kręcenia filmu noszącego tytuł taki sam jak piosenka legendarnej grupy z Liverpoolu – „A Hard Day’s Night”. Obcięte włosy zostały pieczołowicie zebrane przez fryzjera, który miał nadzieję, że potem je sprzeda fanom zespołu.

Najdroższy kosmyk McCartneya

Najwięcej zapłacono za kosmyk Paula McCartneya – 2700 euro, a dalej George'a Harrisona i Ringo Starra za 2600 euro. Zaskoczeniem był fakt, iż włosy Johna Lennona nie tylko postaci charyzmatycznej, ale i wiodącej w zespole The Beatles sprzedano za zaledwie 1225 euro.

Dom aukcyjny jest zdania, że w ostatnich latach pamiątki w postaci kosmyków włosów cieszą się coraz większym powodzeniem. Za 4-milimetrowy kosmyk Napoleona zapłacono 2400 euro.

źródło:
Zobacz więcej