Pożar w sortowni śmieci w Gorlicach. Nikt nie został ranny

Pożar sortowni śmieci w Gorlicach (fot. źrodło: gorlice.tv)

Pożar firmy EMPOL w Gorlicach (Małopolska) wybuchł w piątek wieczorem. Był ogromny, widać go było nawet z 25 kilometrów. Na miejsce skierowano 30 samochodów strażackich. Dogaszanie potrwa kilkanaście godzin. Informację o pożarze otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Ogromny pożar we Wrocławiu. Mieszkańcy sąsiednich domów ewakuowani

Pali się będący w budowie dom przy ul. Pięknej 62. Z ogniem walczy czternaście zastępów straży pożarnej. Informację o pożarze otrzymaliśmy na...

zobacz więcej

O pożarze w zakładzie poinformował Straż Pożarną w Gorlicach jeden z jego pracowników – poinformował portal tvp.info as. sztab. Kazimierz Stępień z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

– Ok. godz. 20:30 zapaliła się jedna z maszyn w hali sortowni. Od niej ogniem zajęły się nagromadzone tam śmieci i paliwo alternatywne. Wszyscy pracownicy opuścili halę. Nikt nie został poszkodowany – powiedział Stępień.

Na miejsce zdarzenia wysłano 30 zastępów straży pożarnej. W akcji uczestniczył 150 strażaków. Z informacji dyżurnego KPPSP, wynika, że przed północą zlokalizowano zarzewie pożaru.

Na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz i władze miasta.

Duże zniszczenia

Część zakładu została zniszczona, spaleniu uległa część dachu sortowni – poinformował oficer prasowy mł. bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz. Jak zaznaczył, zniszczenia będą mniejsze od spodziewanych, z tego względu, że konstrukcja budynku była wykonana z żelbetonu.

Pożarem zagrożony był pobliski zakład produkujący płyty warstwowe. Jednak strażakom udało się uchronić budynek.

Do pomocy w gaszeniu pożaru skierowano także jednostki z Nowego Sącza, Tarnowa i pow. jasielskiego.

Przyczyny pożaru będą ustalane przez służby.

Utrudnienia dla mieszkańców

Wynikiem pożaru było ogromne zadymienie. Mieszkańcy okolic musieli mieć pozamykane okna. Jak nas poinformował jeden z internautów, ludzie skarżyli się na odór spalenizny oraz na duszności i bóle gardła.

Z powodu pożaru sortowni, przez kilka godzin trwały utrudnienia na drodze krajowej nr 28 relacji Gorlice – Jasło. Ruch w tym rejonie odbywał się wahadłowo.

źródło:
Zobacz więcej