Trump rozpoczął pierwszą zagraniczną podróż. Odwiedzi m.in. papieża

Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Arabię Saudyjską, Izrael, Belgię, Włochy i Watykan (fot. PAP/EPA/Andrew Harrer / POOL)

Donald Trump wyrusza w pierwszą podróż zagraniczną. Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Arabię Saudyjską, Izrael, Belgię, Włochy i Watykan. Przed odlotem z Waszyngtonu Trump oświadczył, że będzie bronić amerykańskich interesów.

Trump bierze się za renegocjację porozumienia NAFTA. Powrót do obietnicy wyborczej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wykonał pierwszy formalny krok do zmiany warunków porozumienia handlowego NAFTA. Obiecał to w kampanii...

zobacz więcej

Pierwsza zagraniczna podróż Donalda Trumpa jako przywódcy USA potrwa 9 dni. W tym czasie jego Air Force One przemierzy 25 tysięcy kilometrów. Amerykański prezydent wygłosi przemówienie do świata islamskiego, spotka się z przywódcami Izraela Benjaminem Netanjahu i Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem oraz zostanie przyjęty przez papieża Franciszka.

Donald Trump weźmie też udział w szczycie NATO w Brukseli i szczycie G-7 na Sycylii. „Przygotowuję się do wielkiej podróży zagranicznej. Będę zdecydowanie bronił amerykańskich interesów” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Przedstawiciele Białego Domu kierują uwagę dziennikarzy na wielki kontrakt zbrojeniowy, który zostanie ogłoszony podczas wizyty Donalda Trumpa w Rijadzie. Przewiduje on sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej za 110 miliardów dolarów przez najbliższe 10 lat.

Amerykańskie media zastanawiają się, jak prezydent USA, który nie lubi przebywać poza własnym domem oraz swoimi hotelami, zniesie długą podróż zagraniczną. Aby mu ją ułatwić, w miejscach, które odwiedzi, do lokalnego menu organizatorzy mają dodać ulubione potrawy prezydenta USA – przede wszystkim stek wołowy z ketchupem.

źródło:
Zobacz więcej