Luksusy w więzieniu dla gangsterów. „Kamasutra rooms” i ekspresy do kawy

Więźniowie z honduraskiego więzienia (fot. Twitter/Worlds News)

Gangsterom z osławionych gangów MS-13 i Barrio 18 znacznie poprawiły się warunki odbywania kary w honduraskim więzieniu. Z przepełnionego, starego budynku przeniesiono ich do nowego, w porównaniu do poprzedniego luksusowego. Mogą tam np. grać w gry na 52-calowych ekranach i korzystać z tzw. „kamasutra rooms”, gdzie mogą swobodnie spotykać się z żonami.

Koniec bezczynności skazanych. Rezultaty programu „Praca dla więźniów”

Zatrudnienie więźniów w Polsce wzrosło o 32 proc. To efekt prowadzonego od kwietnia 2016 roku programu „Praca dla więźniów”. W środę nastąpi...

zobacz więcej

773 więźniów przetransportowano z zakładu w Tamara niedaleko stolicy Hondurasu – miasta Tegucigalpa do El Pozo 2 w La Tova na zachodzie kraju. Czekały tam na nich przypominające mieszkania kolorowe cele z klimatyzacją i kącikiem kuchennym z mikserem, ekspresem do kawy i lodówką.

Więźniowie mają dostęp do specjalnych, komfortowych pomieszczeń, zwanych „kamasutra rooms”, gdzie bez skrępowania mogą spędzić czas ze swoimi żonami i dziewczynami. Dla tych, którzy partnerki nie mają, przygotowano pokoje, gdzie mogą grać w ulubione gry.

Wszyscy osadzeni należą do ekstremalnie niebezpiecznych, osławionych gangów Mara Salvatrucha (MS-13) oraz Barrio.

Opinia publiczna w Hondurasie była w szoku, gdy wyszło na jaw, w jakich warunkach siedzą gangsterzy. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ścian w więzieniu. Widać na nich m.in. lustra w ramie w kształcie węża zwijającego się w 18 – to symbol gangu Barrio. Powieszono tam także portrety liderów gangów.

W honduraskich, przepełnionych więzieniach, są ogromne problemy z utrzymaniem dyscypliny. Gangsterzy czują się tam swobodnie, kwitnie handel narkotykami, zdarzają się morderstwa.

Gang Mara Salvatrucha powstał 20 lat temu w Los Angeles, utworzyli go imigranci z ogarniętego wojną domową Salwadoru. Rozprzestrzenia się bardzo szybko. Opanowuje kolej kraje latynoskie, jest już nawet obecny w Europie, np. we Włoszech.

Konkuruje z nim Barrio 18, gang, który także powstał w Los Angeles, ale stworzyli go Meksykanie.

źródło:
Zobacz więcej