Komitet Budowy Pomników Smoleńskich zebrał już pół miliona

Pół miliona złotych udało się zebrać organizatorom konkursu na pomniki prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar tragedii smoleńskiej. Komitet Społeczny Budowy Pomników zapowiedział jednak dalszą sprzedaż cegiełek na ten cel. Jak poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski, zebrana dotąd suma pozwoli pokryć wydatki związane z organizacją konkursu.

Prezydent: dwa pomniki w godnym miejscu Krakowskiego Przedmieścia

– Dwa pomniki: prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i ofiar katastrofy smoleńskiej, powinny stanąć w godnym miejscu Krakowskiego Przedmieścia -...

zobacz więcej

26 maja kończy się faza przyjmowania zgłoszeń do konkursu na budowę pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej – oświadczył przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski.

Konkurs jest dwuetapowy. – Najpierw jest wyłaniana tzw. short lista, będzie znana na początku lipca. Potem prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, (zostaną) opracowywane bardziej szczegółowo i na początku listopada będzie znana już ostateczna hierarchia tych projektów – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej