Proces „Hossa” odroczony do 28 czerwca

Do 28 czerwca poznański sąd okręgowy odroczył proces „króla mafii wnuczkowej” Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”. W piątek w sali rozpraw „Hoss” źle się poczuł i poprosił o wezwanie pogotowia. Oskarżonemu udzielono pomocy medycznej i odprowadzono do aresztu śledczego. Piątkowa rozprawa była kolejną próbą rozpoczęcia procesu przez sąd – wcześniej kilkakrotnie rozprawy były odraczane m.in. z powodu niestawiennictwa. Akt oskarżenia nadal nie został odczytany.

„Hoss” stawił się na komisariacie. Nie trzeba szukać pomysłodawcy metody „na wnuczka”

Arkadiusz Ł. pseudonim „Hoss”, czyli człowiek, który uważany jest za szefa mafii okradającej metodą „na wnuczka”, stawił się w środę wieczorem na...

zobacz więcej

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu  rozpoczął się dziś proces Arkadiusza Ł. Zarzuca mu się kierowanie grupą przestępczą i organizowanie procederu oszustw „na wnuczka” w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz Luksemburgu, a także wyłudzenie w ten sposób kilku milionów złotych.

Na ławie oskarżonych „Hoss” zasiadł wraz ze swoim bratem Adamem P.

W Poznaniu już kilkakrotnie próbowano rozpocząć ich proces, za każdym razem jednak rozprawy były odraczane, m.in. z powodu niestawiennictwa „Hossa”. Arkadiusz Ł. na salę rozpraw został doprowadzony z poznańskiego aresztu śledczego, do którego został przewieziony z Warszawy.

Sprawa przeciwko Arkadiuszowi Ł. prowadzona jest także w Austrii. Tamtejsi śledczy zarzucają mu wyłudzenie wraz z synem metodą „na wnuczka” ponad 1 miliarda euro w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

źródło:
Zobacz więcej