„Przekazaliśmy ile trzeba, ale nie pamiętam dokładnych kwot”

– Platforma Obywatelska w czasach swoich rządów w ramach pomocy dla Syrii uruchamiała współpracę rozwojową i środki na pomoc. Przekazaliśmy tyle pieniędzy, ile było potrzebnych, ale nie znam dokładnych kwot. W 2015 roku zobowiązaliśmy się do tego, że będziemy pomagać uchodźcom nie tylko na miejscu w Syrii – stwierdził w programie „Gość poranka” poseł Michał Szczerba(PO).

Premier Szydło: nie ma możliwości przyjmowania uchodźców

Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców. W Brukseli odbyła się kolejna unijna narada poświęcona pracom nad nowym prawem azylowym. Będą o tym dyskutować również ministrowie spraw wewnętrznych.

W „Gościu Wiadomości” w TVP1 Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło zapowiedziała, że polski rząd nie zmieni zdania na temat przyjmowania uchodźców.

– Mówimy to konsekwentnie od samego początku, dlatego, że polski rząd ma dbać o bezpieczeństwo przede wszystkim swoich obywateli – podkreśliła.

źródło:
Zobacz więcej