RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Polski rząd nie zmieni zdania na temat przyjmowania uchodźców”

– Polski rząd ma dbać o bezpieczeństwo przede wszystkim swoich obywateli – powiedziała w „Gościu Wiadomości” Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło, komentując wezwanie PE do szybszej relokacji uchodźców.

PE wzywa do szybszej relokacji uchodźców. PO podzielona, PiS przeciw

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców, wskazując, że jedynymi dwoma krajami,...

zobacz więcej

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców. W Brukseli odbyła się kolejna unijna narada poświęcona pracom nad nowym prawem azylowym. Będą o tym dyskutować ministrowie spraw wewnętrznych.

Polski rząd nie zmieni zdania

W „Gościu Wiadomości” Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło zapowiedziała, że polski rząd nie zmieni zdania na temat przyjmowania uchodźców. – Mówimy to konsekwentnie od samego początku, dlatego, że polski rząd ma dbać o bezpieczeństwo przede wszystkim swoich obywateli – podkreśliła.

Witek pytała też na czym ma polegać „europejska solidarność”. – Ktoś się na coś zgodził, nie pytał nas o zdanie, także innych państw europejskich – przypomniała. Podkreśliła, że Polska aktywnie włącza się w pomoc uchodźcom, w zabezpieczenie granic zewnętrznych UE. To, jej zdaniem, jest realna pomoc dla tych, którzy tej pomocy potrzebują, a jednocześnie ochrona własnych obywateli. – Po raz kolejny KE popełnia błąd, bo nie wyciąga wniosków z tego, co się już wydarzyło – stwierdziła.

„Na jakiej podstawie te kary”

Dopytywana o kary, jakimi grozi nam Unia Wietk pytała, na jakiej podstawie te kary miałyby być nakładane na Polskę. – Z jakich przepisów traktatowych to wynika? – pytała. Podkreśliła, że polityka azylowa i wewnętrzna jest sprawą każdego państwa. – Jesteśmy straszeni tymi karami od dawna – zauważyła.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej