Ciało Magdaleny Żuk jest już w Polsce. Będzie przebadane tomografem komputerowym

– Badanie to pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek zarówno miękkich, jak i układu kostnego – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W piątek we Wrocławiu wykonana zostanie ponowna sekcja zwłok.

Śmierć Polki w Egipcie. Śledczy sprawdzili, czy ma związek z samobójstwem modelki

Po analizie dokumentów śledczy wstępnie wykluczyli, by w sprawie samobójstwa modelki w Karpaczu pojawiały się te same osoby, które związane są ze...

zobacz więcej

Około godziny 15.00 samolot z ciałem Magdaleny Żuk wylądował w Warszawie. Ciało ma zostać zbadane tomografem w Zakładzie Medycyny Sądowej. – Badanie to pozwoli w sposób precyzyjny ustalić stan tkanek zarówno miękkich, jak i układu kostnego – wyjaśnił szef MS Zbigniew Ziobro i dodał, że badanie to jest ważne dla śledztwa i wnioskował o nie pełnomocnik rodziny.

Ponowna sekcja i pobranie próbek

Ziobro zapowiedział, że w piątek we Wrocławiu ma być przeprowadzona ponowna sekcja zwłok oraz badania biologiczne i toksykologiczne. – Podjęliśmy nadzwyczajne działania, by wyjaśnić tę sprawę. Po raz pierwszy polski prokurator uczestniczył w sekcji zwłok zagranicą – powiedział minister.

Ziobro zdradził też, że nie od razu służby egipskie przystały na takie rozwiązanie. Duża w tym zasługa strony polskiej, która zabiegała o to. Wyjaśnił, że jest także zapewnienie, że wszystkie pytania, które będą chcieli zadać polscy śledczy zostaną zadane przez funkcjonariuszy w Egipcie. Ziobro zapewnił, że nadal będzie prowadzone intensywne śledztwo w tej sprawie.

Podkreślił też, że Polacy powinni mieć pewność, iż w sytuacjach kryzysowych państwo polskie będzie ich wspierać. Ta sprawa ma być tego dowodem.

źródło:
Zobacz więcej