Ponad 350 gości, 5 poprawek sukienki. Pippa szykuje się do ślubu

Sukienka Pippy ma kosztować 50 tys. złotych (fot. Dan Kitwood/Getty Images)

Ślub siostry księżnej Kate, czyli Pippy Middleton zbliża się wielkimi krokami. O ceremonii jest coraz głośniej. Nie ustają też spekulacje na temat tego jak będzie wyglądała, gdzie się odbędzie i kto pojawi się na tym już okrzykniętym na Wyspach „ślubie roku”.

Ślub Pippy i jej narzeczonego, miliardera Jamesa Matthews’a odbędzie się już w najbliższą sobotę. Z pewnością ceremonia ta jako wydarzenie nie przebije ślubu Kate i księcia Williama, ale już okrzyknięty został najważniejszym wydarzeniem sezonu.

Z doniesień jakie co chwila przekazuje brytyjska prasa wynika, że ceremonia odbędzie się w XII-wiecznym kościele św. Marka w Englefield, w miejscowości oddalonej zaledwie kilka kilometrów od rodzinnej posiadłości Middletonów. Wśród 350 gości, którzy mają się na niej pojawić, oczywiście nie zabraknie księżnej Kate i księcia Williama. Ich dzieci także będą zaangażowane w ceremonię. Księżniczka Charlotte będzie niosła kwiaty, a książę George będzie trzymał poduszeczkę z obrączkami Cartiera młodej pary.

Pippa wychodzi za mąż

Dotychczas zapamiętana została głównie jako druhna księżnej Kate. Teraz i do niej uśmiechnęło się szczęście. Pippa Midleton już niebawem powie...

zobacz więcej

Toalety z dębowego drewna

Panna młoda dopilnowała podobno każdego szczegółu, choć jak zaznaczyła chciała, aby ceremonia wyglądała na luźną. Wesele odbędzie się w ogrodzie na tyłach rezydencji rodziny Middletonów, a dokładnie w szklanym namiocie. Ma on długość ponad 40 metrów, zamówiony został w Belgii. Kosztuje pół miliona złotych.

Firma, która go złożyła zajmie się także montażem nagłośnienia, położy podłogę i udekoruje. Ze względu na tak dużą liczbę gości w ogrodzie pojawią się także przenośne toalety. „Daily Mail” informuje, że będą one wykończone drewnem dębowym, nie zabraknie w nich porcelanowych umywalek, punktowego oświetlenia oraz luster na całej długości. „Są ekologiczne i mają systemy próżniowe jak w samolotach” – pisze gazeta.

Welon za 10 tys. złotych

W pałacu podobno już znajdują się kreacje dla druhen, a także suknia panny młodej. „Widziano tam również Amandę Cook Tucker, osobistą fryzjerkę księżnej Kate, co może znaczyć, że Kate poleciła ją siostrze” – donosi informator serwisu „Daily Mail”. Najwięcej zainteresowania wzbudza, jak nietrudno się domyślić, suknia panny młodej. Według ostatnich pogłosek, ma być projektem Gilesa Deacona. Welon zaprojektował natomiast Stephen Jones. Jego wartość szacuje się na około 10 tys. złotych.

Suknia Pippy ma być prosta, elegancka oraz w całości uszyta ręcznie. Koszt szacowany jest na 10 tys. funtów, czyli 50 tys. złotych. Brytyjskie media mówią, że była przerabiana już 5 razy, ponieważ przyszła panna młoda bardzo schudła przed ślubem. Wybranek serca Pippy to były kierowca rajdowy. Karierę rozpoczął w międzynarodowych wyścigach samochodowych od startu w Europejskim Pucharze Formuły Renault. Rok później świętował tytuł mistrzowski, a kiedy zakończył karierę sportową założył własny biznes. Teraz jest dyrektorem generalnym korporacji Eden Rock Capital Management, która zajmuje się doradztwem inwestycyjnym.

źródło:
Zobacz więcej