Bentley i Ferrari z automatu? Wystawa luksusowych aut w wieżowcu

Matchbox i Hot Wheels w skali 1:1 (fot. sales Autobahn/yt)

To trochę jak parking w Singapurze, gdzie każde miejsc jest na wagę złota, trochę jak wielka wystawa. Sprzedawca używanych samochodów Autobahn Motors zbudował nietypową wystawę dla swoich luksusowych aut.

Ten wspaniały James Bond, jego luksusowe samochody i przepiękne partnerki

Daniel Craig powraca w roli Jamesa Bonda, szpiega z licencją na zabijanie, który od kilkudziesięciu lat służy brytyjskiej koronie i jak nikt inny...

zobacz więcej

Budynek z zewnątrz wygląda trochę jak opakowanie Hot Wheels lub Matchbox, tylko w znacznie większej skali. Samochody takich marek jak Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati czy Porsche w skali jeden do jednego ustawiono w czterech rzędach na piętnastu piętrach jednej ze ścian budynku. Łącznie 60 modeli, które można wybrać za pomocą ekranu dotykowego.

Klient wybiera model, a ten w ciągu minuty do dwóch dostarczany jest na specjalnej platformie. Od najnowszych modeli jak Lamborghini Aventador, po kolekcjonerskie Ferrari 512M.

– Musieliśmy spełnić wymóg magazynowania dużej liczby aut. Jednocześnie chcieliśmy być twórczy i innowacyjni – twierdzi Gary Hong, dyrektor generalny Autobahn Motors.
 

Najwyższy na świecie automat do sprzedaży samochodów nie jest jednak absolutną nowością. Podobne konstrukcje, choć na mniejszą skalę, powstawały także w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

źródło:
Zobacz więcej