Postanowił pocałować grzechotnika. To mogło zakończyć się śmiercią

Ukąszenie grzechotnika diamentowego może być śmiertelne (fot. Pixabay/Ana_M)

Pewien mężczyzna z Florydy wylądował w krytycznym stanie w szpitalu po tym jak postanowił… pocałować grzechotnika. Gadowi czułości ewidentnie się nie spodobały i ugryzł mężczyznę w twarz.

Zrobił sobie selfie z grzechotnikiem. Teraz może stracić rękę

Poważnymi konsekwencjami skończyła się dla pewnego mieszkańca południowej Kalifornii chęć zaimponowania przyjaciołom. Został ukąszony w rękę przez...

zobacz więcej

Historia „ruszyła z kopyta” późnym wtorkowym popołudniem. Na numer alarmowy w Putnam zadzwonił mężczyzna, który poinformował o ugryzieniu prze węża. Na miejsce natychmiast przyjechało pogotowie. Ugryziony mężczyzna został przetransportowany helikopterem do pobliskiego szpitala. Jego stan początkowo określano jako krytyczny.

Wszystko zaczęło się kilka minut wcześniej. Dwaj mężczyźni znaleźli grzechotnika na swoim terenie. To był piękny dzień, a panowie nie byli do końca trzeźwi. Gad zachowywał się bardzo spokojnie, więc jeden z nich postanowił z grzechotnikiem się „zaprzyjaźnić”.

Gdy mężczyzna spróbował pocałować węża, temu czułości najwyraźniej się nie spodobały. Ten konkretny okaz to grzechotnik diamentowy – bardzo szybki, jadowity i niebezpieczny. Jego ugryzienie może być śmiertelne dla człowieka.

źródło:
Zobacz więcej