Wyłudził 32 kredyty ze SKOK Wołomin? Kolejne aresztowanie w aferze

Kwota udowodnionych wyłudzeń ze SKOK Wołomin to ponad miliard złotych (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Krzysztof W., były prezes fundacji Pro Civili i oficer WSI, podejrzany o gigantyczne wyłudzenia ze SKOK Wołomin, trafił do aresztu – informuje RMF FM. Mężczyzna wyprowadził ponad 100 milionów złotych.

CBA zatrzymuje ws. wyłudzeń z SK Banku w Wołominie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę sześć osób związanych z wyłudzeniami kredytów z SK Banku w Wołominie. Wśród nich są m.in. prezesi...

zobacz więcej

Krzysztof W. jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyprowadzała potężne kwoty z wołomińskiej Społecznej Kasy. Według śledczych mężczyzna wziął 32 kredyty i wyłudził ponad 100 milionów złotych. Do ich uzyskania wykorzystywał – jak ustalili prokuratorzy – fikcyjne dokumenty.

W. miał współpracować między innymi z jednym z głównych podejrzanych Piotrem P., także byłym oficerem WSI oraz członkiem władz Pro Civili.

Jak informuje rozgłośnia zarzuty dotyczą nie tylko posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, ale także ich przygotowywania, jak również dostarczania innym osobom.

Poseł PiS szuka powiązań Tuska ze SKOK-iem Wołomin

„Kancelaria Premiera sprawdzi, czy zachowały się dowody ze spotkań Donalda Tuska z Andrzejem Jakubiakiem – byłym szefem KNF-u, który nadzorował...

zobacz więcej

Ponad miliard zł wyłudzeń

Kwota udowodnionych na dziś wyłudzeń ze SKOK Wołomin to miliard 10 milionów złotych. Suma ta zawarta jest w zarzutach dla Piotra P., głównego podejrzanego w tej jednej z największych w historii afer finansowych.

W śledztwie ws. SKOK Wołomin podejrzanych jest ponad 100 osób. Przedstawiono im łącznie 187 zarzutów - informowała na początku marca Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

źródło:
Zobacz więcej