Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Tor przeszkód w Kcyni. Po wyjściu z domu trzeba się wdrapać na chodnik

Absurd budowlany w Kcyni (fot. yt/fotokoniec)

Mieszkańcy domu przy ulicy Nowej w Kcyni muszą się mocno nagimnastykować, żeby wyjść na ulicę. Deptak wybudowano niemal na wysokości klamki od furtki. Mają być poprawki. – Rozpoczęto rozmowy z właścicielem posesji w celu przyjęcia optymalnego rozwiązania – wyjaśnia portalowi tvp.info Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

„Światło jest potrzebne do regulacji ruchu na tym skrzyżowaniu”. Budowlany absurd w Rosji

Stoi w szczerym polu i reguluje nieistniejący ruch. Mieszkańcy miasta Jarosław pod Moskwą dostali od władz miasta wyjątkowy prezent – sygnalizację...

zobacz więcej

W Kcyni niedaleko Bydgoszczy podczas budowy nowej drogi powstał chodnik, na który trudno się wdrapać.

Poziom chodnika przy ulicy Nowej znajduje się około 70 cm powyżej poziomu ogródka. Wydaje się, że bez schodków tym razem się nie obejdzie.Będą poprawki

Inwestycja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku i właśnie zmierza ku końcowi, który zaplanowano na czerwiec. Jej koszt to 2 mln zł. Na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich powstaje tam rondo z pięcioma wlotami.

Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyjaśnia nam, że podniesienie poziomu wjazdu na rondo od strony ul. Nowej było konieczne. Chodziło o to, by rondo znajdowało się w płaszczyźnie poziomej i by pojazdy mogły bezpiecznie poruszać się wokół wyspy centralnej. Urzędnik uspokaja, że będą poprawki. – Kolejnym etapem jest m.in budowa dojść do posesji, murków oporowych i przebudowa płotów. Na tym etapie prac budowlanych zawsze korygujemy elementy możliwe do poprawienia. W ubiegłym tygodniu przy udziale projektanta, wykonawcy i gminy rozpoczęto rozmowy z właścicielem posesji w celu przyjęcia optymalnego rozwiązania związanego z dojściem do posesji, czyli podniesienie płotu i furtki oraz dobudowania dojścia do furtki od strony posesji – wyjaśnił Sitarek.

źródło:
Zobacz więcej