Przechwycono statek pełen kokainy. Dealerzy tym razem nic nie dostaną

Na pokładzie znaleziono 5,5 tony narkotyku (fot. PAP/EPA/ELVIRA URQUIJO)

Hiszpańska policja przejęła w poniedziałek ponad 5,5 tony kokainy. Narkotyki znaleziono na jednym ze statków zmierzających do Europy z Ameryki Południowej. To efekt długiej i utrzymywanej w tajemnicy współpracy między organami ścigania Hiszpanii oraz Ekwadoru. Przedstawiciele policji obu krajów nie ujawnili szczegółów akcji.

Gangsterskie wojny narkotykowe. CBŚP rozbiło grupę „Miziołów”

Ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany miał sprzedać w ostatnich latach tzw. gang „Miziołów” z Mińska Mazowieckiego. Na lidera bandy...

zobacz więcej

Jak poinformował w poniedziałek rano na Twitterze hiszpański minister spraw wewnętrznych Juan Ignacio Zoido, przejęcie kokainy nastąpiło na wodach Oceanu Spokojnego.

„Policyjna akcja została przeprowadzona w pobliżu Ekwadoru i pozwoliła przechwycić statek, na którym znajdowało się 5529 kg kokainy. Ujęte zostały 24 osoby – ujawnił minister Zoido.

Zaznaczył, że zarekwirowany ładunek kokainy należy do największych w historii. Dodał, że inicjatorem wysłania przechwyconego transportu jest „duża organizacja zajmująca się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Hiszpanii”.


Z danych Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) wynika, że Hiszpania jest krajem, przez który na Stary Kontynent dociera najwięcej substancji uzależniających. Tylko w przypadku kokainy hiszpańska policja rekwiruje rocznie ponad 22 tony narkotyku.

źródło:

.