To chyba najdroższy rozwód świata. Była żona dostanie nieziemską fortunę

Nigdy w historii brytyjski sąd nie zasądził tak dużej kwoty w sprawach rozwodowych (fot. arch.PAP/PA/Ben Birchall)

Aż 453 miliony funtów, czyli – bagatela – 2,2 miliarda złotych musi zapłacić byłej żonie pewien rosyjski miliarder – orzekł brytyjski sąd. O sprawie informuje BBC News.

Dostał rozwód, bo żonę „opętały demony”

Rozwód bez orzekania o winie – tak zakończyła się sprawa z powództwa pewnego Włocha. Mężczyzna dowodził przed sądem w Mediolanie, że jego żonę...

zobacz więcej

Kwota, jaką musi zapłacić byłej 41-letniej żonie 61-letni były przedsiębiorca naftowy i gazowy, została uznana za najwyższą w historii, jaką w sprawach rozwodowych zarządził brytyjski sąd.

Sędzia poinformował, że para poznała się i pobrała w Moskwie, zanim przyjechała do brytyjskiego Surrey. Nie podał jednak ich szczegółowych danych. Wiadomo tylko, że mężczyzna pochodzi z Kaukazu, a kobieta urodziła się w Europie Wschodniej. Od kilku lat mieszkali na Wyspach.

Ogółem sąd przyznał kobiecie 41,5 proc. „łącznych aktywów małżeńskich”.

A majątek był olbrzymi. Pięć lat temu Rosjanin sprzedał swoje udział w jednej z rosyjskich firm za 1,3 mld dolarów. Następnie kupił swoim dwóm synom luksusowe apartamenty w Londynie za 29 i 7 milionów funtów.

Jego była żona była zaś typową gospodynią domową, która zajmowała się rezydencją i wychowaniem synów. Przed sądem twierdziła, że w czasie ich związku rodzina zarobiła miliard funtów.

Żadnego z małżonków nie było w sądzie podczas ogłoszenia wyroku.

źródło:
Zobacz więcej