RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch w Rzymie. Ładunek eksplodował w pobliżu poczty

Wybuch w Rzymie. Ładunek eksplodował w pobliżu poczty (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)

W Rzymie przy via Marmorata w dzielnicy Awentyn ok. godz. 10 rano w piątek eksplodował domowej produkcji ładunek wybuchowy, który umieszczono między dwoma samochodami zaparkowanymi nieopodal poczty. Nikomu nic się nie stało. Do zamachu nikt się nie przyznał.

Mafia capitale, czyli jak Rzym wyplątuje się z ramion przestępczej ośmiornicy

W Rzymie mniej się strzela, niż np. na południu Włoch, inaczej też wygląda przestępczość zorganizowana. Ale to nie znaczy, że włoska stolica jest...

zobacz więcej

Na miejsce natychmiast przyjechały policja i straż pożarna. Ewakuowano na wszelki wypadek ludzi z okolicznych budynków.

Ładunek wybuchowy został odpalony zdalnie. W plastikowym pudelku ktoś umieścił dwie butelki z zapalnym płynem, jak napisała ANSA, najprawdopodobniej z benzyną.

Pudełko umieszczono między dwoma samochodami zaparkowanymi przed urzędem pocztowym. Jednym z aut była furgonetka pocztowa. Słychać było dwie eksplozje. Nikomu nic się nie stało.


Włoskie media piszą o celowym działaniu i nawiązaniu do akcji terrorystycznych, które przeprowadzały w przeszłości grupy anarchistów.

Trwa śledztwo. Nieoficjalnie wiadomo, że istotną rolę odegrają w nim nagrania z kamer, które obserwują ulicę.

Niedługo po eksplozjach przy via Marmorata pojawiła się informacja o ładunku podłożonym niedaleko budynku FAO przy Circo Massimo. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

źródło:
Zobacz więcej