RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Mój cel to rozliczyć złodziejską reprywatyzację, całą tę mafię”

Najnowsze

Popularne

– Jeżeli ktoś celowo będzie unikał stawienia się przed komisją, to będzie za to ukarany. Komisja ma możliwość nakładania kar finansowych. To 10 tysięcy złotych, a może i więcej – powiedział „Gość Wiadomości” Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

„Gronkiewicz-Waltz politycznie odpowiedzialna za reprywatyzację”

zobacz więcej

Patryk Jaki wiceminister sprawiedliwości, powołany na szefa komisji weryfikacyjnej, która ma badać zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji nieruchomości, powiedział w „Gościu Wiadomości”, że jego główny cel to „rozliczyć złodziejską reprywatyzację”. – Całą tę mafię – dodał.

„Polskie państwo było bezradne”

– Musimy mieć świadomość, że do Warszawy któregoś dnia przyjechała zorganizowana grupa przestępcza, która rozkradła nieruchomości warte miliardy złotych, powyrzucały biednych ludzi do piwnic i na ulicę. A polskie państwo było całkowicie bezradne. Chowano wszystkie sprawy pod dywan. Nie tylko polskie państwo zostało upokorzone, ale wręcz ta grupa przestępcza wytarła swoje brudny buty o polskie godło – powiedział Jaki. Wiceminister podkreślić, że to jest walka o wszystko. – To walka, by polskie państwo podnieść z kolan – dodał.

Jaki zapewnił, że jeżeli jakiś świadek nie stawi się przed komisją, to nie będzie miało to wpływu na jej działanie. Ale jeżeli ktoś celowo będzie unikał stawienia się przed komisją, to będzie za to ukarany. Wyjaśnił, że komisja przede wszystkim ma możliwość nakładania kar finansowych za lekceważenie. – To 10 tysięcy złotych, a może i więcej. Jeżeli ten proceder będzie się powtarzał, to zastanowimy się nad innymi możliwościami – mówił i dodał, że siła zawsze jest ostatecznością.

Afera reprywatyzacyjna. Osiem osób zatrzymanych, wśród nich adwokaci

W sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymano osiem osób - m.in. adwokatów i...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy przed komisją?

Wiceminister wyraził nadzieję, że przed komisją stawi się prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jaki przypomniał, że proceder urósł pod skrzydłami prezydent Warszawy. – Chciałbym, aby Hanna Gronkiewicz-Waltz podzieliła się z komisją swoją wiedzą, która jest wiedzą publiczną i zdobyła ją jako urzędnik publiczny – mówił wiceminister Jaki.

Nie wiadomo jednak czy prezydent Warszawy stawi się przed komisją. Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz krytycznie oceniła powstanie komisji i zapowiedziała, że się przed nią nie stawi, bo, jej zdaniem, jest ciałem niekonstytucyjnym.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej