Pierwsza szkoła im. L. Kaczyńskiego

Szkoła Podstawowa w Chechłach koło Ełku od wtorku nosi imię Lecha Kaczyńskiego. To pierwsza taka placówka w Polsce. O tym, by tragicznie zmarły prezydent został patronem szkoły zdecydowali uczniowie.

Setka uczniów i nauczyciele patrona wybrali w głosowaniu. Prezydent Lech Kaczyński pokonał w nim Tadeusza Kościuszkę i Janusza Korczaka. Dyrekcja tłumaczy, że wybierano wśród osób które swoją działalnością potwierdziły, że mogą być wzorem godnym naśladowania.

Dla szkoły i całej miejscowości patron to powód do dumy. Jako pierwsza w kraju właśnie w ten sposób upamiętniła tragicznie zmarłego prezydenta.

Był dobrym człowiekiem i leciał specjalnie na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej – argumentuje Klaudia, uczennica podstawówki im. L. Kaczyńskiego.

Z okazji wyboru nowego patrona dla placówki odbyła się uroczystość, w której wzięli udział wychowankowie oraz ciało pedagogiczne.

Należące do tego samego zespołu szkół gimnazjum otrzymało imię księdza Jerzego Popiełuszki. 19 października minęła 26. rocznica porwania i śmierci kapelana Solidarności bestialsko zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej