Magda Żuk do Egiptu wyruszyła z Pyrzowic. Prokuratura bada nagrania

Lotnisko w Pyrzowicach. To stąd Magdalena Żuk 25 kwietnia wyruszyła do Egiptu. O nagrania z monitoringu z tego portu wystąpiła prokuratura.

„Ktoś doprowadził ją na skraj rozpaczy”. Znajomi nie wierzą w samobójstwo

Prokuratura prowadzi intensywne czynności, która mają wyjaśnić okoliczności śmierci Polki w Egipcie. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro...

zobacz więcej

Na nagraniu widać drogę z parkingu przed terminalem A pyrzowickiego lotniska do samolotu. Magdalenie Żuk towarzyszy dwóch mężczyzn. Z jednym z nich żegna się czulej – dowiedział się dziennikarz TVP Katowice Paweł Matyja. Prokuratura na razie nie podjęła decyzji o upublicznieniu nagrania.

Po pożegnaniu z mężczyznami kobieta zostawia bagaż i przechodzi przez kontrolę. Następnie wsiada do autobusu, a następnie do samolotu.

– Gdyby Magdalena Żuk podczas kontroli na lotnisku zachowywała się w sposób podejrzany, nie zostałaby wpuszczona na pokład samolotu – podkreślał reporter. Nagranie nie wskazuje, żeby z Magdaleną Żuk przed wylotem działo się coś niepokojącego.

Prokurator generalny Egiptu objął nadzorem śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk

Na prośbę prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry prokurator generalny Egiptu Nabil Ahmed Sadek objął osobistym nadzorem postępowanie w sprawie...

zobacz więcej

Śledztwo w Polsce i Egipcie

Tymczasem prokurator generalny Egiptu Nabil Ahmed Sadek zobowiązał się objąć osobistym nadzorem śledztwo w sprawie śmierci Polki  w jego kraju. Minister Zbigniew Ziobro poinformował, że to wynik jego wczorajszej rozmowy telefonicznej z egipskim odpowiednikiem. Minister sprawiedliwości zapewnił, że polskie władze robią wszystko, by wyjaśnić przyczyny i okoliczności śmierci Polki.

– Zrobiliśmy wszystko, co się da, by polski prokurator, polski medyk sądowy znaleźli się na miejscu, by uczestniczyli w sekcji zwłok. Władze Egiptu uczyniły pewien precedens, wyjątek na skutek naszej perswazji i zaangażowania – podkreślał podczas konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości.

Polska prokuratura prowadzi też własne śledztwo. Zbigniew Ziobro podkreślił, że na tym etapie nie można przesądzać o żadnej z przyczyn śmierci Polki w Egipcie.

27-letnia Magdalena 25 kwietnia poleciała na wycieczkę do egipskiego kurortu. Wkrótce zaczęła się dziwnie zachowywać. Pojawiły się informacje, że podstępnie podano jej narkotyki. Polka miała wrócić wcześniej do kraju, ale nie wpuszczono jej na pokład samolotu. Trafiła do szpitala. Tam miała wyskoczyć z okna i odnieść ciężkie obrażenia, w wyniku których zmarła.

źródło:
Zobacz więcej