RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szydło: po show Tuska w Warszawie moje wątpliwości zniknęły

Premier Beata Szydło przyznała w najnowszym wywiadzie dla „Do Rzeczy”, że miała wątpliwości, czy miał sens tak zdecydowany sprzeciw wobec kandydatury Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Dodała, że zmieniła zdanie, gdy przyjechał do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze. – Gdy zobaczyłam cały ten show, moje wątpliwości zniknęły – powiedziała premier.

„Sprawa ma charakter wybitnie polityczny”

– Nie jestem upoważniony do udzielania jakichkolwiek informacji na temat śledztwa – oświadczył Donald Tusk po wyjściu z przesłuchania w...

zobacz więcej

Szydło spytano w wywiadzie, czy z politycznego punktu widzenia tak twarde upieranie się przy sprzeciwie wobec kandydatury Donalda Tuska podczas wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej nie było błędem.

– Przyznaję, że jeszcze do 19 kwietnia miałam pewne wątpliwości, czy rzeczywiście tak zdecydowane przeciwstawienie się miało sens, że być może należało wstrzymać się od głosu – powiedziała Szydło w wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

„Tusk ma własny projekt polityczny”

Momentem przełomowym dla premier był przyjazd Tuska w marcu do Warszawy na przesłuchanie w prokuraturze. Szef RE zeznawał jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy SKW z rosyjską FSB po katastrofie smoleńskiej. Przyjazdowi Tuska do Warszawy pociągiem oraz przesłuchaniu towarzyszyły demonstracje jego zwolenników, a także przeciwników.

– Gdy zobaczyłam cały ten show moje wątpliwości zniknęły. Stało się jasne, że Tusk ma własny projekt polityczny i bez względu na to, jak byśmy się zachowali i tak realizowałby swój plan. Niestety, w tym planie nie ma interesu Polski, tu chodzi tylko o jego indywidualna karierę – powiedziała premier.

źródło:

Zobacz więcej