Gimnazjalista konsultantem w ministerstwie. 16-latek doradza Streżyńskiej

Tymon P. Radzik zwrócił uwagę minister walką o dostęp do systemu ePUAP dla osób niepełnoletnich (fot. tt/money.pl)

Uczeń Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze na zasadach wolontariatu objął funkcję konsultanta „w obszarze tematyki elektronicznych usług administracji publicznej dla osób niepełnoletnich” – poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

„Chcemy, by jesienią 2018 r. wszystkie szkoły korzystały z bardzo szybkiego internetu”

– Prawie 30 tysięcy szkół nie ma internetu, z czego 15 tysięcy ma, ale nieodpowiadający żadnym parametrom zbiorowego korzystania z dostępu do...

zobacz więcej

„Pan Tymon P. Radzik jest dla mnie bardzo cennym doradcą z uwagi na swoje doświadczenie, wiedzę a także bardzo wyważone sądy i umiejętność słuchania. (…) Witamy na pokładzie” – napisała w środę na Twitterze minister.

Radzik zwrócił uwagę minister walką o dostęp do systemu ePUAP dla osób niepełnoletnich. Teoretycznie mogą z niego korzystać osoby od 13. roku życia, w praktyce wielu urzędników odmawia do niego dostępu. – Sam musiałem odwiedzić trzy urzędy zanim udało mi się dla siebie załatwić tę sprawę. Na początku chcę więc doradzać przy nowym rozporządzeniu dotyczącym ePUAP, w którym wprost zapisane będą prawa osób niepełnoletnich do korzystania z e-administracji – powiedział portalowi money.pl doradca.


Nastolatek działa w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Kilka miesięcy temu nominowano go do Międzynarodowej Pokojowej Nagrody Dzieci, czyli odpowiednika dziecięco Nobla.

Gimnazjalista ma na koncie pierwsze sukcesy. Na skutek jego petycji znowelizowano Kodeks postępowania cywilnego oraz Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Po zmianach dzieci mogą zasiadać jako publiczność na posiedzeniach sądów administracyjnych i cywilnych – podał epoznan.pl. Nie wszystkim podoba się kariera chłopca. Tymon P. Radzik do nieprzychylnych komentarzy nawiązał na Twitterze: „Oświadczam, że moja współpraca z Ministerstwem Cyfryzacji ma charakter wyłącznie społeczny. Jest to wolontariat – nie korzystam w związku z nim z żadnych przywilejów, gratyfikacji; nie mam dostępu do informacji niejawnych. Nie podejmuję żadnych decyzji, a jedynie wyrażam swoją opinię”.

źródło:
Zobacz więcej