RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zmusił ojca i matkę, aby pomagali mu w sprzedaży narkotyków

Ponad 20 kg narkotyków sprzedał w ciągu czterech miesięcy Krzysztof L. ps. Szkiełko, dwóm grupom przestępczym: z Warmii i Mazur oraz Podlasia. Amfetamina, mefedron czy marihuana trafiały do pubów i dyskotek. „Szkiełko” zmusił swoich rodziców, aby dostarczali jego narkotyki przestępcom. Biznes zakończyło wkroczenie białostockiego CBŚP, którzy zatrzymali hurtownika oraz 13 innych osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Gangsterskie wojny narkotykowe. CBŚP rozbiło grupę „Miziołów”

Ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany miał sprzedać w ostatnich latach tzw. gang „Miziołów” z Mińska Mazowieckiego. Na lidera bandy...

zobacz więcej

Policjanci białostockiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowywali dwie grupy przestępcze handlujące narkotykami w dyskotekach i pubach w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Z ich ustaleń wynikało, że obie grupy mogą zaopatrywać się w narkotyki u tego samego hurtownika. Okazał się nim 31-letni Krzysztof L. ps. Szkiełko.

– Mężczyzna tak zorganizował swój nielegalny interes, że handlem narkotykami zajmowały się całe rodziny. On sam zmusił groźbami ojca i matkę do pomocy w narkobiznesie. Dwaj jego bracia handlowali narkotykami już dobrowolnie – opowiada oficer Centralnego Biura Śledczego Policji.

„Breaking Bad” po polsku. CBŚP odkryło narkotykową manufakturę

Właściciel zajazdu przy czeskiej granicy na Podbeskidziu razem z młodszym o ponad 20 lat znajomym postanowili rozkręcić narkotykowy biznes. Kupili...

zobacz więcej

Rodzinny biznes

Funkcjonariusze ustalili dokładne składy obu grup i zdecydowali się jednocześnie zatrzymać hurtownika i jego klientów. Sam „Szkiełko” wpadł, gdy jechał samochodem. – Zatrzymanie miało dynamiczny charakter. Policjanci użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia i sprawnie zatrzymać kierowcę. Był kompletnie zaskoczony – opowiada tvp.info kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

– Podczas przeszukania posesji należącej do mężczyzny pies wyszkolony do wykrywania narkotyków wskazał jeden z kontenerów przy śmietniku. Okazało się, że mężczyzna wykorzystywał pojemnik, jako swój magazyn. W kontenerze znaleziono ponad 2 kg marihuany – dodaje kom. Hamelusz.

W tym czasie żona i dziecko „Szkiełka” przebywały w jego mieszkaniu. Nie wiadomo czy kobieta wiedziała, czym się zajmuje jej mąż. Pewne jest, że wiedzieli o tym rodzice hurtownika oraz jego bracia i krewniacy.

Śledczy ustalili, że w Wysokiem Mazowieckiem rodzina „Szkiełka” sprzedawała narkotyki dla grup przestępczych z Podlasia. Trafiali tam też gangsterzy z Mazur.
Podczas przeszukania odkryto około 2 kg marihuany (fot. CBŚP)
Podczas przeszukania odkryto około 2 kg marihuany (fot. CBŚP)

Pseudokibice-sutenerzy zatrzymani przez CBŚP

Chuligani Wisły Kraków zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP za czerpanie zysków z prostytucji i produkcję narkotyków. Kibole mieli zmusić...

zobacz więcej

To nie koniec zatrzymań

Łącznie policjanci zatrzymali 14 osób, w tym liderów obu grup. – Wobec 12 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i obrót narkotykami sąd zastosował tymczasowy areszt. Według śledczych obie grupy od listopada 2016 roku do lutego tego roku mogły wprowadzić do obrotu około 20 kg różnego rodzaju narkotyków w tym: mefedronu, amfetaminy, marihuany czy ekstazy – dodaje kom. Hamelusz.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Łomży ma charakter rozwojowy i policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

„Szkiełko” rozprowadzał m.in. amfetaminę (fot. CBŚP)
„Szkiełko” rozprowadzał m.in. amfetaminę (fot. CBŚP)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej