RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Podróż w luksusie. Bilet na ten pociąg kosztuje nawet 8,5 tys. dolarów

Bilety wykupiono na prawie rok do przodu (fot. arch.PAP/Newscom)
Bilety wykupiono na prawie rok do przodu (fot. arch.PAP/Newscom)

Najnowsze

Popularne

Podróż tania nie jest, ale bilety wykupiono do marca 2018 roku. Japońskie koleje uruchomiły niezwykłe połączenie. Pociąg Shiki-shima, East Japan Railway w poniedziałek ruszył w pierwszą podróż, dziś powinien dotrzeć do stacji końcowej. Ze stylem.

Tramwaj jak statek kosmiczny, pociąg jak Ferrari – poznaj luksusowe środki transportu

Wyglądają kosmicznie, osiągają niesamowite prędkości i kuszą luksusowymi wnętrzami. Ich projektanci prześcigają się w wykorzystywaniu...

zobacz więcej

Futurystyczny szampańsko-złoty pociąg jak luksusowy apartament. Shiki-shima wystartował z tokijskiego dworca Ueno i pojechał w stronę Hokkaido. Wraca wzdłuż Morza Japońskiego. Podróż trwa cztery dni i trzeba za nią słono zapłacić. Najdroższy apartament, bo tak należy określić dwudziestometrowy przedział w wagonie – kosztuje 8,5 tysiąca dolarów.

Pociąg składa się z dziesięciu wagonów, ale na pokład zabiera jedynie 34 pasażerów w 17 przedziałach. Plus pięciogwiazdkowy salon, jadalnia, wagon w którym można się zrelaksować, menu przygotowane przez szefa kuchni z gwiazdką Michelina.
 

Na czterodniową i dwudniową wycieczkę można się wybrać w sezonie od wiosny do jesieni. Chętnych nie brakuje – bilety wykupione są do marca 2018 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej