RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rasistowski atak w Lublinie. Krzyczał „Polska dla Polaków”

Policja zatrzymała krewkiego 29-latka (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Policja zatrzymała krewkiego 29-latka (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia grozi 29-latkowi za atak na Nigeryjczyka w centrum Lublina. Cezary B. usłyszał właśnie zarzuty.

Rasistowskie ogłoszenie w australijskim sklepie. „Czarni i psy nie mają wstępu”

Na witrynie jednego ze sklepów w Melbourne zawisł znak informujący, że czarni nastolatkowe do sklepu wchodzić nie mogą. Autor ogłoszenia przekonuje...

zobacz więcej

Do incydentu doszło we wtorek rano. 48-letni Nigeryjczyk szedł Krakowskim Przedmieściem. Nagle podbiegło do niego dwóch mężczyzn – podaje „Dziennik Wschodni”.

– Jeden z nich z nich zaczął biec z podniesionymi pięściami w moim kierunku. Krzyczał: „je…ć murzynów, wyp…aj do Afryki, Polska dla Polaków – relacjonował mężczyzna.

Nigeryjczyk zaczął uciekać. Z pomocą pospieszył mu przypadkowy przechodzień, który powalił jednego z napastników. Po chwili rozsierdzony 29-latek ponownie pobiegł w kierunku czarnoskórego mężczyzny, ale tym razem wpadł na wezwanych policjantów, którzy zatrzymali jego oraz jego kompana.

Agresywny lublinianin usłyszał zarzuty znieważenia na tle przynależności rasowej. Jego koledze nie przedstawiono zarzutów, gdyż okazało się, że nie obrażał Nigeryjczyka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej