RAPORT

Pogarda

Latające taksówki w Dubaju. Koszt nie powinien przewyższać ceny normalnego kursu

Usługa ma być dostępna za 3 lata (Fot. Twitter)
Usługa ma być dostępna za 3 lata (Fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

Na pokład zabiorą jedną osobę i niewielki bagaż. Początkowo będą prowadzone przez pilotów, później bezzałogowe. Dubaj rewolucjonizuje transport publiczny.

Uber zatrudnia byłego inżyniera NASA. Będzie pracował nad latającą taksówką

Koncern Uber zatrudnił byłego inżyniera amerykańskiej agencji kosmicznej NASA Marka Moore'a. Jego zadaniem będzie kierowanie pracami nad latającymi...

zobacz więcej

Za trzy lata w Dubaju będzie można wynająć latające taksówki. Ogromne drony mają przewozić pasażerów w trakcie organizowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystawy EXPO.

Umowę w tej sprawie ministerstwo transportu podpisało z twórcami działającej w Dubaju aplikacji Uber. Potwierdziło tym samym wcześniejsze zapowiedzi, że miasto będzie drugim po Dallas w Teksasie miejscem, w którym trwają testy „podniebnych taksówek”. Konstruowana jest także sieć stacji, na których będzie można przesiadać się, startować i lądować.

O dronach, które mają pełnić usługi transportowe, mówi się już od jakiegoś czasu. Ich prędkość ma wynosić 100 kilometrów na godzinę, a maszyna ma zabierać jednorazowo osobę o wadze do 100 kilogramów i niewielki bagaż.

Początkowo drony mają być prowadzone przez pilotów, dopiero w drugiej fazie będą bezzałogowe. Według konstruktorów, zakładany koszt przejazdu podniebną taksówką nie powinien przewyższać ceny normalnego kursu.

Dubaj przygotowując się do EXPO 2020 stara się ograniczyć problemy z transportem. Mimo dobrze rozwiniętej sieci autostrad, miasto bardzo często się korkuje. Stąd rozwijany projekt superszybkiej kolei Hyperloop i przedłużenie istniejącej linii metra.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej