RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zamieściła fotomontaż Tuska na Twitterze. MSZ: była rozmowa z konsul honorową

Maria Szonert-Binienda (fot. źródło: YouTube/kurierchicago)

Maria Szonert-Binienda, konsul honorowy RP w Akron w amerykańskim stanie Ohio, oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego – informuje w komunikacie MSZ.

Francuska konsul sprzedawała uchodźcom łódki i kapoki. Została zawieszona

Francoise Olcay nie jest już francuskim konsulem honorowym w tureckim porcie Bodrum. Telewizja 2 TV nagrała ją ukradkiem, jak sprzedawała uchodźcom...

zobacz więcej

Polski MSZ zajął się publikacjami Marii Szonert-Biniendy na portalach społecznościowych i przeprowadził z nią rozmowę. W komunikacie MSZ podkreślono, że treści publikowane przez nią na jej prywatnych kontach w mediach społecznościowych „wyrażają jej prywatne poglądy”.

W ostatnim czasie Maria Szonert-Binienda zamieściła na Twitterze fotomontaż zdjęcia przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS, a wcześniej b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego na tle szubienicy i hasła „wieszanie zdrajców”.

Maria Szonert-Binienda zadeklarowała na Facebooku, że „w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego, całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych”.


Utworzenie Konsulatu Honorowego RP

Konsulat Honorowy RP w Akron (stan Ohio, Stany Zjednoczone) został utworzony decyzją ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z dnia 29 marca 2017 r. Maria Szonert-Binienda, prywatnie żona wiceszefa podkomisji smoleńskiej, została powołana jako konsul honorowy tej placówki.

źródło:
Zobacz więcej