RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zenek Martyniuk wspiera Golloba. „Bardzo szanuję Tomka i doceniam jego wkład w polski sport”

Portret jest czarno-biały i wykonany ołówkiem (fot. FB/liberskaanna)
Portret jest czarno-biały i wykonany ołówkiem (fot. FB/liberskaanna)

– Jestem jego wielkim fanem, a my artyści i sportowcy musimy się trzymać razem i wspierać – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent. Piosenkarz właśnie przekazał na licytację dla Tomasza Golloba swój portret.

Martyniuk nie ukrywa, że wypadek Tomasza Golloba mocno go poruszył. Znany polski żużlowiec 23 kwietnia podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie uległ poważnemu wypadkowi i doznał urazu kręgosłupa. Jego stan jest stabilny, ale przed sportowcem jeszcze długa droga powrotu do zdrowia.

„Gollob w stanie szoku rdzeniowego. To może potrwać do 6 tygodni”

– Jest w kontakcie logicznym, oddycha samodzielnie, sytuacja jest na tyle stabilna, że mogę już przekazać tę wiadomości – poinformował dr Robert...

zobacz więcej

Właśnie dlatego Zenek Martyniuk postanowił wspomóc kolegę i przekazać na licytację swój portret. – Namalowała go jedna z moich fanek, a że my artyści i sportowcy musimy się wspierać, dlatego postanowiłem go przekazać na licytację. Bardzo szanuję Tomka i doceniam jego wkład w polski sport oraz sukcesy. Wiem też jak długa i żmudna, a do tego kosztowna, rehabilitacja go czeka – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Zenek Martyniuk.

Właśnie na ten cel zostaną przekazane pieniądze z licytacji czarno-białego portretu wykonanego ołówkiem. – Mocno trzymamy za Tomka kciuki i jesteśmy razem z nim – dodaje Zenek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej